Ege Haberleri

  BİSİM'de durak sayılı artıyor

  Hürriyet Haber
  29.02.2016 - 11:45 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük ilgi gören bisiklet kiralama sistemi "BİSİM", İzmirliler gelen talep doğrultusunda eklenen yeni duraklarla daha da büyüyor. Kuş Cenneti’den sonra Doğal Yaşam Parkı’nda açılan yeni durakla birlikte, BİSİM’in durak sayısı 32’ye yükseldi.

  İlk açıldığında 29 istasyon, 311 bisiklet, 439 park yeriyle hizmet veren BİSİM’in durak sayısı yeni eklemelerle birlikte 32’ye, bisiklet sayısı 400’e, park yeri sayısı ise 625’e yükseldi. Sisteme son olarak eklenen 24 bisiklet kapasiteli Doğal Yaşam Parkı Durağı, özellikle park ziyaretçileri tarafından büyük ilgi görüyor. Kuş Cenneti durağının ardından Doğal Yaşam Parkı durağının eklenmesiyle BİSİM’in İnciraltı-Mavişehir arası sahil şeridindeki güzergahına alternatif rota oluşturuldu. BİSİM sayesinde motorlu araç girişinin yasak olduğu Kuş Cenneti’nin tüm noktaları rahatlıkla gezilebilirken, Avrupa’nın sayılı hayvanat bahçeleri arasında gösterilen Doğal Yaşam Parkı da çevreci ulaşım alternatifine kavuştu.

  BİSİMde durak sayılı artıyor

  İzmirliler tarafından büyük ilgi gören ve iki yılda 610 binin üzerinde kiralamanın yapıldığı BİSİM’de durakların yanı sıra otomasyon sistemi de geliştiriliyor. Daha önce sadece internet ve başvuru noktalarından kabul edilen üyelik işlemi, şimdi duraklardaki kiosklar aracılığıyla da yapılabiliyor. Akıllı telefonlar üzerinde çalışan BİSİM uygulaması ve www.bisim.com.tr adresinden duraklardaki bisiklet sayısı öğrenilebiliyor; BİSİM Kart bakiye sorgulama ile bakiye yükleme işlemleri online olarak gerçekleştirilebiliyor. BİSİM Kart’a bakiye yükleme işlemi, duraklardaki kiosklardan kredi kartıyla da yapılabiliyor.

   

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı