GeriEge Bir dev geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir dev geliyor

Bir dev geliyor
refid:8298946 ilişkili resim dosyası

Dünyanın en büyük otel işletmecinden biri olan İspanyol turizm devi Barcelo, İzmir ve Bodrum’a geliyor. İki otel açmak için yer arıyor.

İspanyol turizm devi İzmir ve Bodrum’a geliyor. Aynı zaman da dünyanın en büyük otel işletmecinden biri olan İspanyol turizm devi Barcelo, İzmir ve Bodrum’da otel açmak için yer arıyor. Türkiye’de şu anda ikisi İstanbul’da biri Antalya’da olmak üzere üç otel işleten Barcelo, 2010’a kadar dört otel daha açma kararı aldı. Bunlardan ikisi için İzmir ve Bodrum’u seçen grup, diğer ikisini de Ankara ve yine Antalya’da açacak.

İKİ OTEL AÇACAĞIZ

Hürriyet EGE’ye konuşan Barcelo Türkiye Müdürü Enrique Acrich, 2008’de, biri İzmir’de olmak üzere iki otel açacaklarını, 2010’a kadar da Türkiye’deki otel sayılarını 7’ye çıkaracaklarını söyledi. Acrich, Barcelo’nun 1931’de kurulduğunu vurgulayarak, "Şu anda 15 ülkede 162 otelimiz var. Toplam çalışan sayımız 17 bin. Amerika’daki otellerimiz doğrultusunda genel itibariyle Amerikan pazarına hakimiz" dedi.

TEKLİFE AÇIĞIZ

İzmir’de şu anda yer için görüşmelerinin devam ettiğini belirten Acrich, görüşmeler sürdüğü için bilgi veremeyeceğini vurgulayarak, "Şu anda profesyonellerle ve şirketlerle temas halindeyiz. Ayrıca, bir turizm yatırımcısı olarak da, bize uyabilecek her türlü teklife açığız. İdeal olarak 200 odalı bir otel hizmeti verebileceğimiz bir alan arıyoruz. Bodrum’da da arayış içersindeyiz," şeklinde konuştu. Otelleri olmayan her yerde yatırıma hazır olduklarını belirten Acrich, uzun süreli kiralama sözleşmesi veya işletmek anlaşmalarıyla da, otellerin olmadığı her yerde yatırma hazır olduklarını söyledi.

ÜÇÜNCÜ BÜYÜK ŞEHİR

İzmİr’İ seçme nedenlerini anlatan Acrich: "Biz, önce, yatırım için İzmir’i Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olarak potansiyel arz ettiği için seçtik. Bunun yanında, İzmir’in Milan’ı geride bırakarak, EXPO 2015’e ev sahipliği yapacağını düşünüyoruz, hatta buna inanıyoruz. Bu açıdan da, EXPO’nun İzmir’de büyük bir patlama yapacağını ve kenti çok değiştireceğe inanıyoruz. Bu çerçeveden de gelişmenin parçası olmak istedik." dedi. Bodrum’a da odaklandıklarını belirten Acrich, "Bodrum da, Antalya’dan sonra, Türkiye’nin en önemli turist bölgelerinden biri. Ege Bölgesi’nde sezon kısa olmasına rağmen, doğal güzellikleri ve kültürel zenginliği, düzenli müşterilerimiz çok iyi bir seçenek olacaktır" dedi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle