Ege Haberleri

  Bayraktar Bodrum'da

  Yaşar ANTER - Sezer ŞAHİNDAŞ / BODRUM (Muğla) (DHA)
  01.08.2012 - 11:42 | Son Güncelleme:

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çeşitli beldelerdeki turistik tesisleri ve koyları incelemek üzere Muğla’nın Bodrum İlçesi'ne geldi.

  Çevre ve şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar,çarşamba günü Milas Bodrum Havalimanı’na indi.Bakan Bayraktar'ı Muğla Valisi Fatih Şahin, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, AK Parti İlçe Başkanı Yılmaz Algül karşıladı. Havalimanından Bodrum Kaymakamlığı’na gelen Bakan Bayraktar, turistik tesis yatırımları hakkında ilgilerden ilgili bilgi aldı. Bakan Bayraktar, kaymakamlık binasından çıkarken korumaların basın mensuplarına engel olmaya çalışması nedeniyle kısa süreli gerginlik ve arbede yaşandı. Arbede sırasında gazetecilerden birinin yere düşen objektifini alan Bakan Bayraktar, “Arkadaşlar dikkatli olalım. Bu objektif kimin? Aman zarar gelmesin” dedi.
  Basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Bakan Bayraktar “Bodrum çok önemli ve değerli bir turizm bölgesi. Çok hızlı gelişiyor, sürekli yatırım yapılan bir yer olması nedeniyle ben de incelemede bulunmak ve gezmek üzere geldim. Yetkililerden yatırımlar ve imar durumlarındaki gelişmelerle ilgili bilgi aldım. Gerekirse denizden de gezip inceleme yapacağım” diye konuştu.
  Bakan Bayraktar ve 12 araçlık konvoyun Bodrum’dan ayrılışı sırasında polislerin basın mensuplarının araçlarını durdurmaları üzerine Lise Kavşağı'nda kuyruk oluştu. Kuyruktaki araçların sürücüleri olayı kornalarının çalarak protesto etti. Bakan Bayraktar gittiği Yalıkavak'taki Kıvanç Otel’de bir süre dinlenmeye çekildi. Bayraktar’ın akşam saatlerinde Göltürkbükü Beldesi'ndeki turistik tesisleri ve koyları gezerek incelemelerde bulunacağı öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı