Ege Haberleri

  Bayraklı Sanat Sokağı yeniden

  Hürriyet Haber
  29.12.2014 - 01:51 | Son Güncelleme:

  Bayraklı Belediyesi Manavkuyu'daki Kadın Dünyası Merkezi'nin içinde yer alan ressamlar sokağını modernize edilmesi için harekete geçti.


  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'nde bir araya geldiği ressamlara verdiği, "Ressamlar sokağını yenileyelim" sözü tuttu. Manavkuyu'daki Kadın Dünyası Merkezi'nde ressamları ziyaret eden Başkan Karabağ, sanat sokağının büyütülmesi için merkezi yerinde inceledi. Karabağ, yapılması gereken düzenlemelerle ilgili Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri ile görüş alışverişinde bulundu.

  Bayraklı Sanat Sokağı yeniden

  Yapılacak ufak dokunuşlarla tesisin hem ressamlar hem de ziyaret eden vatandaşlar için daha kullanışlı olacağını dile getiren Başkan Karabağ, "Sanatçılarımıza burada yer açtık. Onlar da farklı teknikler uygulayarak yaptıkları eserleri sergileme ve satma imkanı buluyor. Mevcut yerin modernize edilmesi gerekiyor. Üzerimize düşeni kısa sürede yapıp tekrar kullanıma açacağız. Bizim sanata ve sanatçıya olan bakış açımızı herkes biliyor. Desteğim artarak devam edecek" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı