Ege Haberleri

  Avukatlar gelmeyince duruşma ertelendi

  Tuncel YILMAZ/TURGUTLU (Manisa), (DHA)
  28.04.2016 - 14:58 | Son Güncelleme:

  MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde, evine konuşmak için gittiği kadın arkadaşı 47 yaşındaki G.T.’yi bıçakla yaralayan, kızı 25 yaşındaki Betül Erkenci’yi de öldüren M.D.’nin, ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından atanan avukat Şefik Tarhan ve sanık M.D.’nin avukatı Muhittin Doğan’ın mazeret bildirerek katılmaması üzerine duruşma ertelendi.

  Fabrikalarda geçici işlerde çalışan M.D., geçen 22 Eylül’de eşinden boşanmış kadın arkadaşı G.T. ile konuşmak için Acarlar Mahallesi’ndeki evine gitti. İddiaya göre G.T.’nin başka biriyle ikinci evliliğini yapacağını açıklaması üzerine tartışma çıktı. İkili kili arasında çıkan kavgayı, G.T.’nin kızı Betül Erkenci araya girerek önlemek istedi. Bu sırada M.D., iddiaya göre yanında getirdiği bıçakla Erkenci’yi boğazından bıçaklayarak öldürdü. G.T.’yi de vücudunun çeşitli yerlerinden ağır yaralayıp kaçtı. Ambulansla Turgutlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan G.T. tedaviye alınırken, ştpheli M.D. 5 saat sonra yakalandı. Tutuklanan M.D. hakkında Turgutlu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  AVUKATLAR MAZERET BİLDİRİP GELMEDİ

  Davanın bugün görülen dördüncü duruşmasına tutuklu sanık M.D. ile öldürülen Betül Erkenci’nin, aynı olayda bıçakla yaralanan annesi G.T. katıldı. Tutuklu sanık M.D.’nin avukatı Muhittin Doğan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından atanan avukat Şefik Tarhan ise mazeret bildirerek duruşmaya katılmadı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri de duruşmaya geldi. Mahkeme heyeti duruşmayı 24 Mayıs 2016 tarihine ertelendi.

  Adliye önünde basın açıklaması yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri Semiha Hasgör ve Zekine Kurt, sanığın iyi hal indirimi almaması için mücadele ettiklerini belirtti.


  Etiketler: Manisa , cinayet davası
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı