Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 30ºC
02 Eylül 2015 07:25

KOSBİ'den özel büro

KOSBİ'den özel büro

KEMALPAŞA Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) sanayicilerin vasıflı ve vasıfsız iş gücü ihtiyacını karşılamak üzere özel istihdam bürosunu faaliyete geçirdi.

Güncel iş ilanları ve iş başvurularının kayıtlanması amacıyla elektronik ortamda portal oluşturan KOSBİ, 450’ye yakın firmanın işgücü ihtiyacını karşılayacak. www.kosbiistihdam.org adresli internet sitesine özgeçmiş bırakan adaylar KOSBİ firmalarının tümü tarafından değerlendirmeye alınacak.

İdari İşler Müdürü Okan Balcıoğlu, özel istihdam bürosunu ve oluşturulan internet portalını tanıtmak üzere aistihdam fuarına katıldıklarını bildirdi. Geçtiğimiz günlerde de bölge firmalarının insan kaynakları ve personel yetkililerinin katıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdiklerini söyleyen Balcıoğlu, “Organize Sanayi Bölgesi 22 bin civarında istihdam sağlıyor. Yine ihtiyaç duyulması veya ayrılanların yerine işe alma durumunda, bölgenin yıllık iş gücü ihtiyacı 3 bin ila 4 bin kişi. İzmir OSB’leri içinde ilk uygulama olan iş arayan ile iş gücü arayan tarafları buluşturan internet portalı çok önemli bir hizmeti yerine getirecek. İş arayanlar internet portalındaki iş ilanlarına online başvuru yapabilecek” dedi.


 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Etiketler vanselami altınokKilistürk lirasıfırtınaMariah Careytaciztek gecelik ilişkireal madridKevin Grosskreutzkazayalçın topçuTuncelioya başaresra erol