Ege Haberleri

  2 ilçede su harekatı

  İZMİR (DHA)
  28.03.2016 - 12:29 | Son Güncelleme:

  İZSU Genel Müdürlüğü, Urla’nın Balıklıova, Özbek ve Gülbahçe ile Seferihisar’ın Ulamış ve Düzce mahallerinin yaklaşık 40 yıllık içme suyu şebekelerini 4 milyon 236 bin liralık yatırımla yeniliyor.

  2 ilçede su harekatı

  Urla’nın Balıklıova, Özbek ve Gülbahçe mahalleleri ile Seferihisar’ın Ulamış ve Düzce mahallelerindeki 35 - 40 yıllık eski şebekeler İZSU tarafından yenileniyor. Eskiyen ve kaçaklara neden olan toplam 74 kilometrelik içme suyu hattı sağlıklı ve basınca dayalı borularla değiştiriliyor. Balıklova’da 19, Gülbahçe’de 18, Özbek’te 18, Ulamış’ta 14 ve Düzce mahallesinde 5 kilometrelik şebeke yenileme çalışmaları Mayıs sonunda tamamlanacak.

  Daha önce Urla merkez, Çeşmealtı, İskele, Zeytinalanı, İçmeler, Torosan, Özbek Eğriliman ve Gülbahçe’de tarihi bir yatırımla 500 kilometreye yakın içme suyu şebekesini yenilediklerini hatırlatan İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, "1970’li yıllarda döşenen, eskiyen içme suyu şebekesi nedeniyle sık sık arızaların ve su kesintilerinin yaşandığı Gülbahçe Mahallesi’nde 2013 yılında 18 kilometre uzunluğunda şebeke ve 3 kilometre uzunluğunda da iletim hattı yenilemiştik. Karayolları’na ait alanlarda 18 kilometrelik bölüm kalmıştı. Şimdi onu yapıyoruz. 2 kilometrelik işimiz kaldı. Balıklıova ve Özbek’te çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.  Etiketler: izmir , su hattı

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı