Ege Haberleri

  10 santim ip yaşama bağladı

  İZMİR (DHA)
  10.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçirdiği bir operasyon nedeniyle yaşadığı üç gebeliği düşükle sonuçlanan, bir bebeği de 6 aylık doğan İzmirli Cavidan Özcanşen’in, beşinci kez ikiz bebeklere hamile kalınca yaşadığı sevinç ve umutsuzluk, doktorunun yaptığı özel bir uygulamayla mutluluğa dönüştü.

  İzmir'de geçirdiği bir operasyon nedeniyle yaşadığı üç gebeliği düşükle sonuçlanan, bir bebeği de 6 aylık doğan İzmirli Cavidan Özcanşen, beşinci kez ikiz bebeklere hamile kalınca doktorunun yaptığı özel bir uygulamayla önceki gün Universal Ege Sağlık Hastanesi’nde sağlıklı bir şekilde ikizlerini kucağına aldı.
  İzmirli bankacı Cavidan Özcanşen geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle yapılan bir operasyonun ardından iki gebeliği düşükle sonuçlandı. Özcanşen üçüncü gebeliğinde ise 25 hafta kıpırdamadan yattı ve oğlu Boray’ı altı aylıkken doğurdu. Bir süre sonra ikinci kez bebek sahibi olmak istedi, ancak dördüncü kez yaşadığı hamilelikte de düşük yaşadı. Geçirdiği üzücü olaylar nedeniyle bir daha bebek sahibi olmayı düşünmeyen Özcanşen, bu kez planlamadıkları halde ikiz bebeklere hamile kaldığını öğrendi, sevinç ve umuzsuzluğu biklikte yaşadı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Yakup Erata ve Op. Dr. Gürsoy Pala hastaya daha önce uygulanan düşüğü engellemek için rahim boynunun bağlanması yöntemini daha farklı şekilde uyguladı. Bebekler düşmesin diye bu kez sezaryen gibi direkt karnı açılarak ameliyatla rahim boynu bağlanan anne, 8 buçuk ay boyunca oldukça sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirdi. Önceki gün Universal Ege Sağlık Hastanesi’nde Ata ve Ateş adında iki sağlıklı bebek dünyaya getiren Cavidan ve Deniz Özcanşen büyük mutluluk yaşadı.


  Bebekler kucağında
  Özcanşen, “Bebekleri kucağımıza alana kadar doğacaklarına inanmıyordum. Hatta bir gün öncesine kadar isimlerini bile düşünemedik. İlk kez hareket edip kendi işimi kendim yaptığım sağlıklı bir hamilelik yaşadım. Çok zor günler geçirdik ama bu hamileliğimde daha önce yaşayamadığım herşeyi bu kez yaşadım. Şimdi üç oğlum var ve binlerce kez şükrediyorum. İkizlerimi yaşama bağlayan doktoruma ne kadar teşekkür etsem az. Doğumdan sonra doktorum bebeklerimi hayata bağlayan dikişten çıkan o ipliği bana verdi, ömür boyu saklayacağım” diye konuştu.
  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Yakup Erata, “Zor ve riskli bir uygulama, ancak başarılı oldu. Sağlıklı bir hamilelik döneminin ardından 37’nci haftada biri 2480, diğeri de 2530 gramlık olarak dünyaya geldiler” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı