Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Ege Üniversitesi'nde öğrenci kavgası: 5 yaralı

  05 Aralık 2006 - 15:12Son Güncelleme : 05 Aralık 2006 - 15:12

  Ege Üniversitesinin (EÜ) Bornova Yerleşkesi'nde karşıt görüşlü iki öğrenci grubunun taşlı ve sopalı kavgasında 5 öğrenci yaralandı.

  Gıda Mühendisliği binası önünde toplanan karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında kavga çıktı. Taş ve sopalarla birbirine giren iki grubun kavgası sırasında bazı öğrenciler yaralandı. Üniversite yönetiminin talebi üzerine yerleşkeye giren Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, kavgaya müdahale etti. Polisin müdahalesiyle kavga bastırıldı ve öğrenciler dağıldı.

  Kavga sırasında yaralanan Volkan Avcı, Uğur Erkin, Osman Güzel, Volkan Arslan ve Hüseyin Ünal, yerleşke içindeki Mediko Sosyal Merkezinde yapılan ilk tedavilerinin ardından EÜ Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. Taş, sopa ve darp sonucu yaralandığı öğrenilen öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

  AA muhabirinin görüştüğü EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Baysal, kampüsteki öğrenci yurdunda karşıt görüşlü öğrenciler arasında iki gündür gerginlik bulunduğunu bildirdi.

  Bazı öğrenci olmayan kişilerin de gerginliğe neden olduğunu öğrendiklerini belirten Prof. Dr. Baysal, “Bugün iki öğrenci grubu arasında cereyan eden bir olayda bazı öğrenciler yaralanarak hastaneye kaldırıldı” dedi.
  Kavganın bastırılması sonucu polis ekipleri yerleşke dışına çıkarak beklemeye başladı. Bir grup öğrencinin de Edebiyat Fakültesi önünde oturarak beklediği bildirildi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 4 Yorum }
  • cem dugan 5.12.2006 16:48:01
   bu karşıt görüş nasıl bir görüştür!
  • orhan gazi çelik 5.12.2006 16:36:00
   Biz bu filmi 1980 öncesi görmüştük.Gençler kimsenin sözüyle hareket etmeyin okumanıza bakın,Türkiye'nin sizlerin bilgi ve becerisine ihtiyaci var.
  • İbrahim KURT 5.12.2006 15:20:50
   FİKRİ OLMAYANLAR ŞİDDET KULLANIR SİZ ÜNİVERSİTELİLERİN FİKRİ YOKMU YAPMAYIN ALLAH AŞKINA ŞİDDET NEYİ ÇÖZER HİÇ BİR ŞEYİ ÇÖZMEDİĞİ GİBİ ÇÖZÜMÜ KÖR DÜĞÜM YAPAR
  • ŞABAN KORKMAZ 5.12.2006 15:17:43
   Ey öğrenciler aileleriniz sizi kavga edesiniz diye üniversiteye göndermiyorlar okuyasınız diye gönderiyorlar.
  Sayfa Başı
  Haberleraöf final tarihiata aöf sınav sonuçlarıehliyetehliyet yenilemeehliyet yenileme ücretiegmMesut Mertcan