İZMİR HABERLERİ

Ege Üniversitesi’nde mutfaklar birleşti

DHA
04.04.2018 - 10:00Son Güncelleme :
DHA

EGE Üniversitesi’nde personel ve öğrenci yemekhanelerinin mutfakları tek çatı altında birleştirildi. Her fakültede ayrı ayrı mutfaklarda pişirilen yemekler yeni hayata geçirilen proje ile artık tek mutfakta pişiriliyor ve tüm yemekhanelere dağıtılıyor. Yeni uygulama ile Ege Üniversitesi’nde yöneticiler, akademik, idari çalışanlar ve öğrenciler aynı yemeği yemeye başladı.

Binlerce öğrencisi, akademisyeni ve idari çalışanı bulunan Ege Üniversitesi’nde yemekler artık 1 Nolu Öğrenci Yemekhanesi mutfağında hazırlanmaya başlandı. Gıda uzmanları gözetiminde, ön hazırlık ve pişirme ilkelerine uyularak hijyenik şartlarda üretilen yemekler, çalışan ve öğrencilere daha ucuz ve kaliteli olarak sunuluyor. Üretilen yemekler bu noktadan kampüsteki diğer yemekhanelere servis ediliyor. Yeni uygulama ile tüm çalışanlar ve öğrenciler aynı yemeği yiyor.

Türkiye’de özel ve kamu kurumlarına örnek olacak yeni bir uygulamayı daha hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, "Kampüste öğrenci hangi yemeği yiyorsa artık ben dahil bütün çalışanlar aynı yemeği yiyor. Bir yöneticinin en önemli görevlerinden birisi öğrencilerinin ve çalışanlarının memnuniyetidir. Onların istek ve dileklerini dinlemek, ihtiyaçlarını, taleplerini imkânlar doğrulusunda çözüme kavuşturmak önemlidir. Öğrenci ve çalışanlarımızın beslenme gibi hayati bir konuda da istekleri oldu. Üniversitemiz de en kaliteli, en sağlıklı ve en ucuz beslenme hizmetini sağlamak bizim görevimiz. Bu yeni uygulama ile öğrencilerimiz ve çalışanlarımız daha kaliteli ve sağlıklı yemek yiyor" dedi.

Diğer yandan Ege Üniversitesi ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri arasında kısa süre önce hayata geçirilen protokol ile artık Ege Üniversitesi’ndeki yemekhanelerde verilen yemek için ihtiyaç duyulan gıda maddeleri Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından karşılanıyor. Bu protokol ile Ege Üniversitesi, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi’nden süt ve süt ürünleri, bakliyat, konserveler, yağlar başta olmak üzere çeşitli gıda maddelerini temin ediyor.

Ege Üniversitesi’nde eğitim öğretimin devam ettiği dönemlerde günde 15 bin kişilik yemek yapılıyor. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ise günlük 7 bin 500 kişiye beslenme hizmeti veriliyor.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ege Üniversitesi’nde mutfaklar birleşti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı