İZMİR HABERLERİ

Ege Üniversitesi Kampüsü'ne 112 ambulans istasyonu

DHA
10.03.2018 - 12:16Son Güncelleme :
DHA

EGE Üniversitesi (EÜ) kampüsünde, öğrenci ve öğretim üyeleri ile idari çalışanların karşılaşabilecekleri sağlık sorunlarına hızlı müdahale edilebilmesi için 112 Ambulans İstasyonu kuruldu.

Ege Üniversitesi'nin 70 bine yakın öğrencisi ve 10 bin akademik ve idari çalışanı ile büyük bir nüfusa sahip olduğunu belirten EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, "Öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın karşılaşabilecekleri sağlık sorunlarına anında müdahale edecek olan bir ambulansa ihtiyaç duyuluyordu. Çalışmalarımız sonucunda tam donanımlı bir ambulansı kampüsümüzde görevlendirdik. Ege Üniversitesi ailesinin her bir bireyinin huzur ve güven içerisinde kampüste yaşamlarını sürdürmelerini önemsiyoruz. Bu huzur ve güven ortamını tamamlayacak bir unsur da yaşayabilecekleri sağlık sorunlarında öğrenci ve çalışanlarımıza en kısa sürede müdahale edecek bir ambulansın olmamasıydı. Bu konuda gerekli olan adımları atarak ambulansımızı hizmete açtık. Bu hizmetin kampüsümüze kazandırılmasında katkı sağlayan sayın Sağlık Bakanlığımıza, İzmir Valiliğimize ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kampüs Polikliniği'nde bulunan ambulans ihtiyaç duyulması halinde vakaya anında müdahale edecek.

Ege Üniversiteliler ve kampüste ihtiyaç duyan vatandaşlar 112 Acil İlk Yardım Hattı ile 09.00-21.00 saatleri arasında ambulans hizmetinden yararlanabilecekler.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ege Üniversitesi Kampüsü'ne 112 ambulans istasyonu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı