EDİRNE HABERLERİ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan: "Zaferimizin 92. Yılı Kutlu Olsun"

IHA
28.10.2015 - 12:11Son Güncelleme :

edirne belediye başkanı recep gürkan kutlama mesajı

IHA

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyetin ilan edilişinin 92’nci yılını kutlayarak, "Türk halkı, cumhuriyet ile yeniden dirildiğini kanıtlayarak, dünya üzerinde çok az rastlanabilecek bir kahramanlık destanına imza attı" dedi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Esaret altında verilen destansı mücadeleyi galibiyetle taçlandıran Türk milletinin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, bağımsız yaşama iradesini tüm dünyaya 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti’yle duyurduğunu belirten Başkan Gürkan mesajında "Kurtuluş Savaşı’yla millet olarak var olduğunu haykıran Türk halkı, Cumhuriyet ile yeniden dirildiğini kanıtlayarak, dünya üzerinde çok az rastlayabilecek bir kahramanlık destanına imza attı. 92. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimiz, dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Bugün, Büyük Türk ulusunun en büyük bayramı ve gurur günüdür. Türkiye Devleti’nin yeni yönetim biçiminin Cumhuriyet, yeni isminin ’Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ olarak kabul edildiği günden bu yana, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinden zaferle çıkan Türk milletinin bir ferdi olarak, 92 yıldır Türk Bayrağı’nın altında özgürce yaşamanın mutluluğu ve gururu içerisindeyim" ifadelerini kaydetti.
Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk milletinin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet’in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olduğuna dikkat çeken Başkan Gürkan, "Cumhuriyetimizi ayakta tutan tek ve yegane kuvvet hiç şüphesiz ki aziz milletin kendisidir. Büyük Türk milleti, Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatımızın vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları Cumhuriyete olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bilmiştir. Şunu herkes bilmelidir ki, Türk milleti bundan sonra da bağımsızlığından, birlik ve bütünlüğünden, Atatürk ilke ve İnkılaplarından ödün vermeden bu topraklar altında sonsuza kadar yaşayacaktır. Türk milletini bölmeye, cumhuriyeti yıkmaya, toprak bütünlüğüne son vermeye kimsenin gücü yetmez ve de yetmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle anıyorum, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan: "Zaferimizin 92. Yılı Kutlu Olsun" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan: "Zaferimizin 92. Yılı Kutlu Olsun" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı