EDİRNE HABERLERİ

Edirne Baro Başkanı: Belediye mahkeme kararını hiç sayıyor

DHA
20 Mart 2017 - 16:07Son Güncelleme : 20 Mart 2017 - 16:08

Edirne Baro Başkanı: Belediye mahkeme kararını hiç sayıyor

DHA

 

EDİRNE,(DHA)- EDİRNE Barosu Başkanı Özgür Yıldırım, İdare Mahkemesi'nin kentte bazı otoparklarla ilgili verdiği işletilemez kararının belediye tarafından halktan gizlendiğini ve hiçe sayıldıgını söyledi.

Edirne Barosu Başkanı Özgür Yıldırım, yazılı yaptığı açıklamada, Edirne İdare Mahkemesi'nin 2008/1438 E. , 2010/127 K. sayılı kararı kent halkından gizlendiğini söyledi. Yıldırım, "Mahkeme kararına göre, Kıyık, Zübeyde Hanım Caddeleri ile Pazar Yeri çevresi araç park yeri olarak işletilemez. Otopark parası toplanamaz. Maarif Caddesi, Orhaniye Caddesi, Arifpaşa Caddesi, Osmaniye Caddesi, Balıkpazarı Caddesi, Saraçlar Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi araç park yeri olarak işletilebilir. Caddeler arasında yer alan ara sokaklardan otopark parası toplanamaz. Anayasamızın 138'inci maddesine göre Edirne Belediyesi, yukarıdaki mahkeme kararına uymak zorundadır. Mahkeme kararına aykırı otopark uygulamaları derhal sonlandırılmalıdır. Belediye, otoparkçıların tarafında olmamalıdır. Halkın ve hukukun yanında olmalıdır. Ancak, her nedense mahkeme kararı uygulanmamaktadır. Mahkeme kararı hiçe sayılmaktadır. Aracını park eden sürücülerin etrafı para toplamaya çalışan kişilerce sarılmaktadır. Halkın huzuru kaçmıştır. Bu görüntüler sona ermelidir. Edirne dağ başı değildir. Aracını park eden sürücülerden mahkeme kararına aykırı olarak para toplanamaz. Bu yaşananlar Edirne halkına saygısızlıktır. Hukuku tanımamaktır. Hiç kimse görevine görevinin gereklerine aykırı hareket etmemelidir. Hiç kimse görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme göstermemelidir. Hiç kimse kişilerin haksız kazanç sağlamasına sebep olmamalıdır. Bir kaç kişi zenginleşecek diye halk mağdur edilmemelidir" dedi.

Yıldırım, Kent Konseyi, sivil toplum örgütleri, meslek odaları ile kurum ve kuruluşların yaşanan hukuksuzluk karşısında gereken demokratik tepkiyi göstereceğine inandığını belirterek, "Edirne sevdalısı olan herkesi göreve davet ediyorum. Bu arada hatırlatmak isterim ki, görevinin gereklerine aykırı hareket etmek suretiyle kişilerin mağduriyetine neden olmak ya da kişilere haksız bir kazanç sağlamak suçtur. Görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme göstererek kişilerin mağduriyetine neden olmak ya da kişilere haksız bir kazanç sağlamak da suçtur. Görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme göstererek kişilerin mağduriyetine neden olmak ya da kişilere haksız bir kazanç sağlamak da suçtur" dedi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne Baro Başkanı: Belediye mahkeme kararını hiç sayıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Mart 2017 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne Baro Başkanı: Belediye mahkeme kararını hiç sayıyor haberi güncellenecektir.

  EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Temmuz 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:45
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   13:32
  • İkindi
   17:29
  • Akşam
   20:47
  • Yatsı
   22:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı