Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Ebru' köpeğin ölümü tartışma yarattı

  01 Haziran 2009 - 22:29Son Güncelleme : 01 Haziran 2009 - 22:29

  The Marmara Otelinden yapılan açıklamada, “Ebru” köpeğin “yaşlılık kaynaklı solunum yetmezliğinden” öldüğünün veterineri tarafından rapor edildiği bildirildi.

  The Marmara Hotels & Residences adına yapılan yazılı açıklamada, “The Marmara İstanbul olarak henüz 1 yaşındayken ailemize katılan, 15 yıldır birlikte olduğumuz köpeğimiz Ebru'yu kaybetmiş olmanın büyük üzüntüsü içerisindeyiz” denildi.

  Bugün çeşitli yayın organlarında “Ebru Köpek Dövülerek Öldürüldü” başlığıyla yayınlanan haberlerin gerçek dışı olduğu ve bu haberlerin üzüntülerini artırdığı ifade edilen açıklamada, şu hususlara yer verildi:
  “29 Mayıs Cuma akşamı nefes problemi yaşadığı gözlenen ve oldukça yaşlı olan 'Ebru', tarafımızca veterinere götürülmüş ve solunum yetmezliği teşhisi konmuştur. Bütün ihtiyaçları, aşıları, yemekleri, günlük bakımı, veteriner kontrolü The Marmara tarafından karşılanan ve özellikle otelin bell team'i tarafından yakından ilgilenilen Ebru'nun yaşlılık kaynaklı solunum yetmezliğinden öldüğü, veterineri tarafından rapor edilmiştir.”

  Açıklamada, The Marmara'nın gerek otel yönetimleri, gerek otel personeli olarak hayvan haklarının her zaman savunucusu bir grup olduğu, tüm tesislere evcil hayvan kabul edildiği, tesislerin artan yemeklerinin hayvan barınaklarına yollandığı ve Ebru'ya da 15 yıldır The Marmara İstanbul'da sevgi ile bakıldığı kaydedildi.

  Açıklamada, “Ebru” köpeğin ölüm nedeniyle ilgili araştırma yapan İstanbul Barosu Havyan Hakları Komisyonu Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Hülya Yalçın'ın konuya ilişkin şu açıklamaları yaptığı vurgulandı:
  “Ebru köpeğin ölüm haberinden derin üzüntü duyduk. Konuyla ilgili gerekli mercilerden temin ettiğimiz raporları inceleyerek, ölümün yaşlılığa bağlı solunum yetmezliğinden kaynaklandığı bilgisini edindik. Ebru köpek, iddia edildiği gibi dövülerek değil, yaşlılık sebebiyle ölmüştür.”

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 5 Yorum }
  • deniz kaya 2.6.2009 01:05:59
   Veterinerin cebine 3-5 kuruş sıkıştırmak çok mu zor? Adı batsın o otelin.Bu cinayeti işleyenlerin çocukları umarım daha kötü ölümler tadar.
  • YILDIZ DOĞAN 2.6.2009 00:43:27
   "...Konuyla ilgili gerekli mercilerden temin ettiğimiz raporları ..." bu cümle şüphe uyandırıyor...rapor temin mi edilir,yoksa ilgili kurumlar rapor mu verir?
  • Zeynep Günsel 2.6.2009 00:23:51
   YALAN.. Otelin adı kirlenmesin diye ne yalan söyleyeceklerini şaşırmışlar. Ebru dövülerek öldürüldü.. Kimbilir hangi ensesi kalın müşterilerini koruyorlar. Kamera kayıtlarını neden paylaşmıyorlar acaba hiç düşündünüz mü?<br>Bu vahşeti yapanlar derhal bulunmalıdır. Hayvana eziyet eden insana da eder!
  • Akıl Fikir 1.6.2009 23:39:22
   Dayak haberinin yalan olması sevindirici.Ama o habere yorum yaparak "bu haberin neresi önemli","komiksiniz" filan diyenler kendileriyle bir yüzleşmeli.Şiddeti görmezden gelmek normal değil çünkü.Hayvanlar kolay hedef olduğundan psikopatlar öncelikle onlara yönelir.
  • Esen ers 1.6.2009 23:31:01
   Artik insanda olsa hayvanda olsa sirti kalin olanlara önem veriliyor bu devirde...
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasarayAçıklamaDarbeMonacoBeşiktaş15 Temmuz 2016