SİVAS HABERLERİ

"Dürüstlük Dolabı"nda süt ve meyve de satılmaya başlandı

AA / Çetin Karaçoban
24.02.2016 - 14:33Son Güncelleme :
AA / Çetin Karaçoban

SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesindeki Ulaş Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu'nda kurulan "dürüstlük dolabı"na meyve ve süt eklendi.

Okulun müdürü Ramazan Baker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Öğrencilerinin sağlıklı ve düzenli beslenebilmeleri için dolaba süt ve meyve de ekledik. Öğrenciler, elma, portakal, kivi, muz gibi meyveleri tane olarak alabilecek. Bunun yanında çocuklar dolapta bulunan sütlere de büyük ilgi gösteriyor" dedi.

Çocuklara süt içme ve meyve yeme alışkanlığı kazandırmak istediklerini ifade eden Baker, çocukları abur cubur olarak nitelendirdikleri yiyeceklerden uzak tutmak istediklerini belirtti.

Amaçlarının kesinlikle kar etmek olmadığını vurgulayan Baker, öğrencilerine her anlamda iyi, doğru ve güzel alışkanlıklar kazandırmak istediklerini söyledi.

Çalışmalardan oldukça memnun oldukları gözlenen öğrenciler de dolaptan çok ucuza meyve aldıklarını belirterek, okul müdürüne ve öğretmenlere teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden "Dürüstlük Dolabı"nda süt ve meyve de satılmaya başlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Dürüstlük Dolabı"nda süt ve meyve de satılmaya başlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı