GeriDünya Yunanlılar bu karikatüre çok kızacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  33
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yunanlılar bu karikatüre çok kızacak

Yunanlılar bu karikatüre çok kızacak
refid:10470328 ilişkili resim dosyası

Almanya'nın en önemli gazetelerinden biri, yayımladığı karikatürle mali krizde olan Yunanistan'ı çok kızdıracak. Karikatürde Yunanistan'ın sembolü olan Akropolis Tapınağı'na Türk bayrağı çekilmiş.

Almanya mali krizdeki Yunanistan'a yapılması planlanan yardımı konuşmaya devam ediyor. Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Yunanistan'a yapılması düşünülen yardım miktarını açıklamamak için adeta direniyor.

Almanya'nın en ciddi gazetelerinden muhafazakar eğilimli Frankfurter Allgemeine Zeitung ise tartışmaya yayımladığı bir karikatürle katıldı. Karikatürde Yunanistan'ın sembolü olan Atina'daki Akropolis Tapınağı'nda bir Türk bayrağı göndere çekilmiş. Tapınağın adı "Akrüpülüs" olarak değiştirilmiş, hemen önünde bir Türk döner büfesi açılmış ve üzerinde "Ali'nin Döner Yeri" yazıyor.

Karı-koca iki Alman turist ise Akropolis'in hemen önünde durmuşlar ve erkek kadına şöyle diyor: "Türkler, Yunanistan'ı kurtardığı için o kadar mutluyum ki Gertrud, paramız cebimizde kalacak."

Haberde, "Yunanistan krizden nasıl kurtulacak?", "Yunanistan Euro'dan ayrılsın mı?", "Kriz başka ülkelere de sıçrar mı? gibi sorulara cevap aranıyor.

Yunanlılar bu karikatüre çok kızacak


Yorumları Göster
Yorumları Gizle