Dünya Haberleri

DÜNYA

  ‘Yapıcıydı ama anlaşmaya varamadık’

  AA
  05.12.2017 - 09:53 | Son Güncelleme:

  AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Birleşik Krallık’la yapılan Brexit müzakerelerinde ‘tam bir anlaşmaya varamadıklarını’ söyledi.

  JUNCKER ve İngiltere Başbakanı Theresa May, tıkanan Brexit müzakereleri için Brüksel’de bir araya geldi. Yaklaşık üç saat süren görüşmenin ardından ikili, gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Yapıcı bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydeden Jean-Claude Juncker, “Çabalarımıza, bizim ve ekiplerimizin geriye kalan sorunlar konusunda geçen sürede kaydettiği önemli ilerlemeye rağmen tam bir anlaşmaya varmak mümkün olmadı” dedi. Geriye 2-3 konunun kaldığını belirten Juncker, yine de gelecek hafta yapılacak AB Liderler Zirvesi öncesinde ayrılık anlaşmasında yeterli bir ilerleme sağlanabileceğini ifade etti. 

  May ise her iki tarafın iyi niyetle çalıştığını, zorlu müzakereler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Çok ilerleme kaydedildi. Pek çok konuda ortak bir anlayış var” diye konuştu.

  HAFTA SONU YENİDEN
  Beraber ilerleme kaydetmek istediklerini vurgulayan May, “Ancak birkaç konuyla ilgili daha fazla müzakere ve danışma gerektiren bazı farklılıklarımız devam ediyor. Hafta sonundan önce yeniden bir araya geleceğiz. Bunu (müzakereleri) olumlu sonuçlandıracağımıza ben de eminim” dedi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı