Dünya Wilders’le Dewinter’in Molenbeek ziyaretine yasak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Wilders’le Dewinter’in Molenbeek ziyaretine yasak

Wilders’le Dewinter’in Molenbeek ziyaretine yasak

Aşırı sağcı PVV Lideri Geert Wilders ile Flaman Çıkarları Partisi Grup Başkanı Belçikalı Filip Dewinter’in Molenbeek’e yapacakları provokatif ziyaret, belediye tarafından yasaklandı.

MOLENBEEK Belediye Başkanı Francoise Schepmans, yaptığı açıklamada, ‘kamu güvenliğine yönelik öngörülebilir tehdit’ gerekçesiyle Hollanda’nın aşırı sağcı ve İslam karşıtı Özgürlük Partisi (PVV) Lideri Geert Wilders ile Flaman Çıkarları Partisi Grup Başkanı Belçikalı Filip Dewinter’in, Molenbeek bölgesine yapmayı planladığı ziyaretin yasakladığını duyurdu.
Söz konusu ziyaretin gerçekleşemeyeceğini belirten Schepmans, açıklamasında, “Bu çerçevede organizatörler veya karşıtların düzenleyeceği her türlü toplanma, Molenbeek Belediyesi sınırları içinde yasaklanmıştır” ifadelerini kullandı.

‘İSLAM SAFARİSİ’NE İZİN YOK
PVV Lideri Geert Wilders ile Filip Dewinter, yarın cuma namazı sonrası Brüksel’in Molenbeek bölgesini ziyaret edeceklerini duyurmuştu. Aşırı sağcı siyasetçiler, “Avrupa’nın cihat başkenti” olarak tanımladıkları Molenbeek’e yapacakları provokatif ziyareti, “İslam safarisi” olarak adlandırmıştı.
Belçikalı Müslümanlar, sözde ziyareti provokasyon olarak değerlendirip, yetkililerden gerekli önlemleri almasını talep etmişti.
İslam karşıtı Dewinter, iki hafta önce de Brüksel’deki bir cami yakınlarında Kuran-ı Kerim’in sayfalarını yırtmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle