GeriDünya Türkiye'den ABD ve Irak'a mesaj
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye'den ABD ve Irak'a mesaj

Türkiye'den ABD ve Irak'a mesaj
refid:15101853 ilişkili resim dosyası

Türkiye, terör örgütü PKK ile mücadele konusunda üçlü mekanizma kurulduğunu ve ilgili ülkelerden sadece sözlü değil fiili destek de görmek istediğini bildirdi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu bugün İstanbul'da düzenlediği basın toplantısında, Türk askerinin sıcak takip amacıyla Kuzey Irak'a girmesinin ardından hem Bağdat hükümeti hem de bölgesel yönetimle temas kurduklarını söyledi. 

İrem KÖKER
hurriyet.com.tr

Davutoğlu, "Biz terör söz konusu olduğunda herhangi bir ikinci kaygı olmaksızın bütün  tarafların, bütün komşularımızın, terörden muzdarip olan bütün ülkelerin tam bir  dayanışma içerisinde olmasını bekliyoruz. Dayanışma da sözlü dayanışma anlamına  gelmez. Filli anlamda da terör tehdidinin ortadan kalkması için bizimle birlikte  çalışmalılar. Üçlü mekanizmayı bunun için kurduk, bugünler için kurduk" dedi.

Kuzey Irak'taki PKK varlığıyla mücadele için kurulan Üçlü Mekanizma'da ABD, Türkiye ve Irak yer alıyor. Düzenli olarak yapılan toplantılarda alınacak önlemler görüşülüyor.

Davutoğlu'yla birlikte ortak basın toplantısı düzenleyen Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Sven Alkalaj ve Sırbistan Dışişleri Bakanı Vuk Jeremiç bugün Halkalı'da meydana gelen saldırıda hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle