Dünya Türk tenisçi Starbucks'a dava açtı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  42
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk tenisçi Starbucks'a dava açtı

Türk tenisçi Starbucks'a dava açtı

ABD'nin New York kentinde yaşayan Zeynep İnanlı isimli Türk tenisçi, dünya kahve devi Starbucks'a kendisine aşırı derecede sıcak çay servis etmekten dava açtı. İnanlı, üzerine dökülen kahvenin vücudunda ikinci dereceden yanık oluşturduğunu ifade etti.

Reuters haber ajansının bildirdiğine göre, İnanlı'nın açtığı dava dilekçesinde Manhattan'daki bir Starbucks şubesinde 28 yaşındaki tenisçiye servis edilen çayın "aşırı derecede sıcak ve güvenli olmayan bir kapta" servis edildiği belirtildi.    

Dilekçede, Starbucks'ın ihmali sonucunda davacının ikinci dereceden yanıklarla birlikte "büyük bir fiziksel acı ve mental ızdırap" çektiği ifade edildi.

Haberde, İnanlı'nın Seattle merkezli şirketten ne kadar tazminat talep ettiği ise belirtilmedi.

Başta ABD olmak üzere dünyada birçok restoranın üzerlerine sıcak içecekler dökülen müşteriler tarafından mahkemeye verildiğine dikkat çeken Reuters, 1994 yılında Amerikan fast food devi Mcdonalds'ın, New Mexico eyaletindeki bir şubesinde üzerine kahve döken bir kişiye 2.86 milyon dolar tazminat ödediğini hatırlattı.

İnanlı'nın, Türk bayan milli tenis takımında görev yapmasının ardından ABD'nin New York kentinde hayatını sürdürdüğü ve burada ikinci tenis liginde oynadığı bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle