GeriDünya Töre cinayetine bu fotoğraf neden olmuş
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Töre cinayetine bu fotoğraf neden olmuş

Almanya’da, aile kararı ile 7 Şubat 2005 tarihinde 19 yaşındaki erkek kardeşi Ayhan Sürücü tarafından sokak ortasında öldürüldüğü öne sürülen Hatun Sürücü’nün (23), Alman sevgilisi ile öpüşürken bir fotoğrafı basına yansıdı. Töre cinayetinin bu fotoğraf yüzünden işlendiği öne sürüldü.

Almanya’da yayınlanan Bild Gazetesi’ne göre, büyük tepki çeken töre cinayetinde, katil zanlısı küçük kardeş Ayhan Sürücü, 3 kere evlenen ablası Hatun Sürücü’yü sık sık erkek arkadaş değiştirmesi nedeniyle uyardı ve bu yaşam biçiminden uzak durmasını istedi. Yine iddiaya göre, Ayhan Sürücü ablasının Alman sevgilisi Sascha ile öpüşmesini gösteren görüntülere de çok sinirlendi. Bu görüntülerin ortaya çıkmasından sonra Hatun Sürücü hakkında ailesinin ölüm kararı aldığı Ayhan Sürücü’nün yapılan plan çerçevesinde hareket ederek ablasından hesap sormaya gittiği öğrenildi.

Ayhan Sürücü’nün ablasını bu ilişkileri yüzünden uyardığı, Hatun Sürücü’nün ise sokak ortasında kardeşine ‘Kiminle istersem, onunla yatarım’ diye cevap verdiği, bunun üzerine Ayhan Sürücü’nün silahını çekerek ablasına kurşun yağdırdığı belirtildi.

Hatun Sürücü, İsmail A., ardından Sadık A. ve son olarak da Cem K. ile evlenmiş ve boşanmıştı. Genç kadının Ö.T., S.K., O.K. ve M.C. isminde dört erkek arkadaşı da vardı. Hatun’un bu sevgililerinin de duruşmalarda tanık olarak dinleneceği belirtildi. Öte yandan önceki gün başlayan ilk duruşmada Hatun Sürücü’nün diğer kardeşleri Arzu ve Emrah Sürücü, cinayet zanlısı olarak tutuklan 3 erkek kardeşin davasına müdahil olarak katıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle