Dünya TİAD’ın yaş gününde büyük buluşma
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TİAD’ın yaş gününde büyük buluşma

TİAD’ın yaş gününde büyük buluşma

Avrupa Metropol Bölgesi Nürnberg Türk-Alman İşadamları Derneği (TİAD), kuruluşunun 25’inci yılını, verdiği bir resepsiyonla kutladı. Resepsiyon Türk Alman buluşmasına sahne oldu.

RESEPSİYONA Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, Orta Frankonya Hükümet Başkanı Dr. Thomas Bauer, Nürnberg Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dirk Von Vopelius , Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cristian Vogel, Prof. Dr. Elmar Forster, Prof. Dr. Klaus Wübbenhort, Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen, Nürnberg Belediyesi Meclis Üyesi Aynur Kır, Türk Sivil Kuruluş Başkanları, SPD, CSU ve FDP parti mensupları olmak üzere 150’yi aşkın Türk ve Alman özel davetli katıldı.

TİAD’ın yaş gününde büyük buluşma‘HERKESE EŞİT MESAFEDEYİZ’
TİAD İkinci Başkanı Dr. Neslişah Terzioğlu’nun selamlama konuşmasının ardından söz alan TİAD Başkanı Aydın Yüksel, yeni yönetim kadrosuyla ve destekçi üyeleriyle sinerji yaratarak yoğun bir tempoya çalışmaya koyulduklarını söyledi. Yüksel, şöyle dedi:
”Bu yılki resepsiyon, bölgemizdeki Alman-Türk ilişkilerini güçlendirmek adına düzenlenmiştir. TİAD 25 yıldır bağımsız olarak, dini ve siyasi açıdan her partiye, her kuruluşa aynı mesafededir. Yeni dönemde odak noktamız, Nürnberg Metropol bölgesinde özellikle Alman kurumlarıyla daha yakın çalışmalarımız ve ilişkilerimiz olacaktır. TİAD Nürnberg Metropol bölgesi ile Türkiye arasındaki faaliyetlerde ise aracılık görevini geçmiş de olduğu gibi gelecekte de üstlenecektir. Beraberce, tekrar Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin geleceği için girişimde bulunmak ve başarılı işler yapmak ilkemizdir.”

TİAD’ın yaş gününde büyük buluşmaKONUKLAR DA SÖZ ALDI
Daha sonra sırasıyla Başkonsolos Yavuz Kül, Orta Frakonya Hükümet Başkanı Thomas Bauer, Nürnberg Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dirk von Vopelius, Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Christian Vogel birer konuşma yaparak, TİAD’ın çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirtti.
Resepsiyonda konuklara Türk yemekleri ikram edildi.

TİAD’ın yaş gününde büyük buluşma

TİAD’ın yaş gününde büyük buluşma

TİAD’ın yaş gününde büyük buluşma

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle