Dünya Haberleri

DÜNYA

  Theresa’yı görünce ‘Ne kadar tatlı bir kız’ dedim

  AA
  10.05.2017 - 09:47 | Son Güncelleme:

  İngiltere Başbakanı Theresa May, 8 Haziran’da ay yapılacak erken genel seçim kampanyası çerçevesinde eşi Philip May ile bir televizyon programına konuk oldu. BBC 1 kanalında akşam haberlerinin ardından yayınlanan ‘The One Show’un misafir koltuğuna oturan çift, evlilik hayatı ve kişisel yaşamlarıyla ilgili konuştu.

  BİR papazın kızı olarak yetişmenin kendisine katkı sağladığını belirten Başbakan May, babasının kendisine, “Herkese eşit davran” tavsiyesinde bulunduğunu söyledi. Muhafazakar bir aileden gelmesine rağmen ebeveynlerinin kendisini kız çocuğu olduğu için hiçbir zaman kısıtlamadığını, kariyer seçiminde ailesinin her zaman kendisini desteklediğini dile getirdi. 

  Okul yıllarından beri hep başbakan olmayı istediğini kaydeden 60 yaşındaki May, “Bu her zaman fark yaratmakla ilgiliydi. İnsanlara hayatlarına devam edebilmeleri için daha iyi bir geleceğe sahip olabilmeleri için yardımcı olmak” dedi.

  EUROVISION’DAN ÇEKİLMİYORUZ
  Theresa May, İngiltere’nin AB’den ayrılması ve Eurovizyon’dan çekilip çekilmeyeceği konusundaki soru üzerine, “Eurovizyon Şarkı Yarışması’ndan ayrılmıyoruz ancak mevcut durumu göz önünde bulundurursak ne kadar oy alacağımız konusunda emin değilim” diye konuştu.
  Oxford Üniversitesinde öğrenim görürken okul diskosunda Benazir Butto tarafından tanıştırılan çift, ilk görüşte birbirlerine aşık olduklarını dile getirdi. Philip May, eşini ilk gördüğündeki tepkisini, “‘Ne kadar tatlı bir kız’ dedim. Halen de öyle” sözleri ile aktardı.

  Theresa’yı görünce ‘Ne kadar tatlı bir kız’ dedim

  BİRLİKTE AKŞAM YEMEĞİ HAYAL!
  “Başbakan eşi olmanın nasıl bir yaşam tarzı sunduğu” sorusu üzerine Philip May, “Eğer akşam 06.00’da yemeğinizin masada olmasını bekleyen bir erkekseniz, o zaman hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz” diye konuştu. 37 yıllık evli çift, akşam yemeklerini genellikle birlikte hazırladıklarını ancak Başbakan’ın yoğun programı sebebiyle bu işi zaman zaman evin erkeğinin üstlendiğini bildirdi.
  Çocukları olmayan çift, ev işlerini paylaşarak yerine getirdiklerini söylerken, Philip May, “Evde genellikle geleneksel olarak erkeklere düşen işlere ben bakarım. Çöpü ben atarım” dedi.

  AYAKKABILARIMI SEVİYORUM
  Renkli ve farklı modellerdeki ayakkabı tercihleriyle de bilinen Theresa May, bunun için alışveriş yapmaktan çok hoşlandığını belirterek, “Ayakkabılarımı seviyorum. Gidip daha fazla ayakkabı satın almak için bana gerekçe veriyor” diye konuştu. 59 yaşındaki Philip May de, Theresa May’in kıyafetleri sebebiyle başbakanlık konutundaki dolapta kendi kıyafetlerine “Çok az yer kaldığı” esprisini yaptı.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı