GeriDünya Telegraph: Kıbrıs, kumar masasında birleşti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Telegraph: Kıbrıs, kumar masasında birleşti

İngiliz Telegraph gazetesi KKTC’deki kumarhanelerin, Ada’nın güneyinden gelen Rumlar için cazibe merkezi olduğu iddia edildi.

Amberin Zaman imzasıyla yer alan yazıda, bu duruma fena halde kızgın olan Rum yönetiminin, KKTC’de kumar oynamaya giden Rumları, Kıbrıslı Türklerin sallantıdaki ekonomisini desteklemekle suçladığına dikkat çekildi.

Batılı bir diplomatın, Rum yönetiminin, KKTC’de kumar oynayan Rumları vatan haini olarak gördüğü yönündeki sözlerine yer veren gazetede, "Ancak Kıbrıslı Rumlar zadece kumar oynamıyor" denildi.

"TÜRK KIZLARI İÇİN ÖLÜYORLAR"
 
Yazıda, "Düşük fiyatlar ve Kuzeydeki gizliliğin cazibesine kapılan bazıları, Lefkoşa’nın varoşlarında gece kulüpleri gibi duran genelevlerin müdavimleri oldular" denildi.

"Çılgın" lakaplı Ali Kemal adlı bir gece kulübü sahibinin söz konusu Rumlara atfen, "Türk kızları için ölüyorlar" sözlerine yer verilen yazıda, Türk gibi görünmek için saçlarını siyaha boyatan Lisa adlı Rus kadının "Rumlar cömert ve mükemmel centilmenler" sözlerine de ye verildi.

İKİ TARAFIN BİRLEŞTİĞİ YERLER

Ancak yazıda, Türk ordusunun Ada’ya asker çıkardığı tarihe atıfta bulunularak, "1974 yılından bu yana pek az Adalı Rum, kadınlarını bir tarafa bırakın, herhangi bir Türke göz dikebildi" denildi.
  
Kıbrıs’ta çözüme ulaşılmasına ilişkin çalışmaların ve girişimlerin özetlendiği yazının sonunda, "Ada yeniden birleşmiş olmasa da, iki tarafın bir araya gelebileceği bir yer var" yorumu yapıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle