GeriDünya Şok iddia: Rusya'da 68 yaşında bir kadın son 20 yılda en az 10 kişiyi öldürdü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şok iddia: Rusya'da 68 yaşında bir kadın son 20 yılda en az 10 kişiyi öldürdü

Şok iddia: Rusya'da 68 yaşında bir kadın son 20 yılda en az 10 kişiyi öldürdü
refid:29683167 ilişkili resim dosyası

Rusya’nın St. Petersburg şehrinde yaşayan 68 yaşındaki bir büyükannenin, son 20 yılda en az 10 kişiyi öldürüp cesetlerini kentin çeşitli yerlerine attığı iddia ediliyor.

Rus medyasının “Karındeşen Büyükanne” lakabını taktığı Tamara Samsonova’nın işlediği öne sürülen korkunç cinayetler, geçen günlerde 79 yaşındaki Valentina Ulanova adlı bir kadının başsız cesedinin Dimitrova Caddesi’ndeki bir havuzun yanında bulunmasıyla ortaya çıktı.

Tass ajansının haberine göre; Samsonova’nın bir süredir yaşlı kadının bakıcılığını yaptığını öğrenen polis “Karındeşen Büyükanne”yi izlemeye aldı.

Polis “Karındeşen Büyükanne”nin apartmanındaki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyince, 68 yaşındaki Samsonova’nın siyah bir çöp poşetiyle kurbanının ceset parçalarını taşıdığını ortaya çıkardı.

İddiaya göre; “Karındeşen Büyükanne”nin evinde yapılan aramada düzenli şekilde tutulmuş günlükler bulan polis, hiç beklemediği bir sürprizle karşılaştı ve yaşlı kadının son 20 yıl içinde en az 10 kişiyi aynı yöntemle parçalayarak ortadan kaldırdığını saptadı.

Şok iddia: Rusyada 68 yaşında bir kadın son 20 yılda en az 10 kişiyi öldürdü


CİNAYET ZİNCİRİ 20 YIL ÖNCE BAŞLADI

Polis, günlüklerden, Sovyetler Birliği döneminde bir otelde kat hizmetçiliği yapan Samsonova’nın vahşet zincirini yaklaşık 20 yıl önce başlattığını belirledi.

“Karındeşen Büyükanne”nin günlüklerinde, işlediği öne sürülen cinayetleri ve kurbanlarının cesetlerini nasıl parçalayarak ortadan kaldırdığını en ince ayrıntısına kadar yazdığı ortaya çıktı.

Polis günlüklere kaydedilen cinayetlerle o tarihlere denk gelen ve aydınlatılmadan kapanan kaybolma vakalarını karşılaştırmaya başladı.

Karşılaştırma sonucunda, 12 yıl önce yine aynı caddede başsız, kolsuz ve bacaksız halde bulunan bir bedenin de “Karındeşen Büyükanne”nin kurbanına ait olabileceği belirlendi. Günlüklere göre; o tarihte 44 yaşında olan ve Samsonova’nın kiracısı olan erkek kurbanın “Karındeşen Büyükanne” tarafından öldürüldüğü sanılıyor.

Şok iddia: Rusyada 68 yaşında bir kadın son 20 yılda en az 10 kişiyi öldürdü


KOCASI DA KURBANLARINDAN BİRİ OLABİLİR


“Karındeşen Büyükanne”nin polise cesedi Fruzensky Caddesi’nde bulunan başka bir kiracısının cinayetini de itiraf ettiği öğrenildi.

Polis, yine 2005 yılında arkasında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolan “Karındeşen Büyükanne”nin kocasının da kurbanlardan biri olmasından korkulduğunu açıkladı.

Poliste sorgulaması süren “Karındeşen Büyükanne”nin başka cinayetleri de itiraf ettiği, ancak günlüklerinde olduğu gibi cinayetlerin ayrıntılarına girmekten kaçındığı bildirildi.

Fakat Samsanova'nın İngilizce, Fransızca ve Almanca olarak tuttuğu günlüklerindeki ifadelerin gerçek olup olmadığı henüz net değil. Polis, günlüklerde yazılan bazı şeylerin fantezi olabileceği üzerinde duruyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle