GeriDünya Sevişirken dakikada 3.7 kalori yaktım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sevişirken dakikada 3.7 kalori yaktım

Sevişirken dakikada 3.7 kalori yaktım
refid:15177966 ilişkili resim dosyası

İngiliz The Independent Gazetesi’nin muhabiri Jo Payton, “Ki Fit” adlı bir “kalori ölçeri” test etti. Kol bandı şeklindeki cihaz, vücut hareketleri, vücut ısısı ve cilt özelliklerini sürekli denetleyerek insanın kaç kalori yaktığını hesaplıyor. Payton’a göre kişi en çok alışveriş sırasında ve seks yaparken kalori kaybediyor.

Boyunun 1.62 metre, kilosunun ise 21 yaşından beri 50 kg olduğunu yazan Payton, “30’lu yaşlarımdayım ve diyet yapmamama rağmen bu kilo hiç değişmiyor. Yine de bu cihazı deneme fırsatı yakalayınca kaçırmadım” dedi. Ki Fit’i test etmek için Londra’da bir gün boyunca rutin işlerini yapan Payton, cihazı kolundan hiç çıkarmadı.

Ofiste bile yaktım

Bir günün ardından tüm verileri kaydeden cihazını evinde bilgisayarına bağlayan ve Ki Fit internet sitesine girerek sonuçları nakleden Payton, çok şaşırdığını söyledi. İngiliz muhabir, bütün gün masa başında oturduğunda bile 1900 kalori yakıyormuş.

Payton, en çok kalori harcadığı faaliyetlere de dikkat çekti: “Sevgilimle sevişirken dakikada 3.7 kalori. Spor yaparken dakikada sadece 4 kalori. Alışverişte ise dakikada 3.5 kalori. Mağazalardan çıkmasam daha iyi galiba.”

Kola takılıyor

KOL bandına iliştirilmiş elektronik bir cihazdan ibaret olan Ki Fit, hareket algılayıcılarıyla adımları sayıyor, termometresiyle sürekli vücut sıcaklığını ve ısı akışını ölçüyor, ayrıca cildin galvanik tepkilerini kaydediyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle