GeriDünya Şaron'un sağlık durumu kritik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şaron'un sağlık durumu kritik

Sağlık durumu kötüye giden İsrail Başbakanı Ariel Şaron, ameliyata alındı.

Hastane yetkilileri, doktorların, Şaron'un midesini kontrol etme kararı aldığını, yapılan muayenede sindirim sisteminin büyük ölçüde zarar gördüğünün anlaşıldığını söylediler. Muayene sonuçlarının ardından Şaron'un acilen ameliyata alınmasına karar verildiği kaydedildi.

ŞARON'UN KURTULMA ŞANSININ  ZAYIF OLDUĞU ÖNE SÜRÜLÜYOR
  

Şaron'un ameliyat edildiği Hadassah hastanesinden adının açıklanmasını istemeyen bir kaynak, Başbakan'ın ameliyattan sağ çıkma ihtimalinin zayıf olduğunu ileri sürdü. Kaynak, Şaron'u bugün kaybedebileceklerini ifade etti.

4 ocakta geçirdiği beyin kanamasından sonra hastaneye kaldırılan ve bugüne kadar komada bulunan Şaron, sindirim yolunda ciddi hasar tespit edilmesinden sonra bugün acilen ameliyata alındı.

Hadassah hastanesi sözcüsü Yael Bossem-Levy, yaptığı açıklamada,  Şaron'un karın bölgesinde yapılan taramadan sonra bağırsaklarına kan aktığının saptandığını ve sindirim yolunda ciddi hasar tespit edildiğini söyledi.

Bu tespitlerden sonra Şaron'un tsi 11.30'da ameliyata alındığını belirten sözcü, ameliyatın 3 ila 6 saat sürebileceğini ifade etti.
Sözcü, 77 yaşındaki Şaron'un hayatının tehlikede olduğunu bildirdi.
Komadaki Şaron'a bu ay başında, bir beslenme tüpü takılmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle