GeriDünya Saddam’ın subayı kamp sırlarını Ankara’da verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saddam’ın subayı kamp sırlarını Ankara’da verdi

11 Eylül saldırılarını gerçekleştiren 11 teröristin Saddam'ın kamplarında eğitilmiş olması ihtimali giderek kuvvetleniyor.

Şimdiye kadar yürütülen soruşturmanın ışığında, teröristlerin Usame bin Ladin'e bağlı El Kaide örgütü tarafından eğitildiği biliniyor, ancak bunların nerelerde ve ne zaman eğitim gördüğü bilinmiyordu. Şimdi bunların Bağdat'ın güneyindeki Salman Pak'ta eğitilmiş olabileceğini

İngiliz The Observer gazetesinin haberine göre ekim ayı başında Irak Ulusal Konseyi INC'nin iki elemanı Londra'dan Ankara'ya gelerek Saddam'ın gizli servisi Muhaberat üyesi bir albayla gizlice görüştüler. Salman Pak'ta görevli Ebu Zeyneb kod adlı Iraklı subay, Irak'ta eğitim gören teröristlerle ilgili sıra dışı ve önemli bilgileri INC üyelerine verdi. Zeyneb Ankara'da dört gün boyunca FBI ve CIA tarafından sorguya çekildi.

BIÇAKLA UÇAK KAÇIRMA

Ebu Zeyneb'in ifadesine göre, keskin dikenli tellerle tesisin diğer bölümlerinden ayrılmış bölümünde Iraklı olmayan köktendinci Müslümanların barındığı barakalar bulunuyordu.

The Observer'a telefonla bilgi veren Ebu Zeyneb, kampta El Kaide militanlarının eğitilip eğitilmediği sorusu üzerine şunları söyledi: ‘‘Kamp, yurt dışındaki örgütler için oluşturulmuştu. 6 aylık bir dönem içinde bir bıçak ve elle bir uçağın nasıl kaçırılacağı eğitimi verildi. Bu gibi teknikler kadınlara da öğretiliyordu. 11 eylül korsanlarının olduğu gibi bu öğrenciler dörtlü ya da beşli gruplar halinde eğitim görüyordu.’’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle