GeriDünya Romanya bu yumruğu konuşuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Romanya bu yumruğu konuşuyor

Romanya bu yumruğu konuşuyor
refid:13084687 ilişkili resim dosyası

Romanya’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 6 Aralık'ta yapılacak ikinci turu öncesinde, ülkede 2004 yılında çekilen bir video görüntüsü tartışılıyor.

ROMANYA BU YUMRUĞU KONUŞUYOR

 

Dün itibarıyla gün ışığına çıkan videoda, seçimlerin en güçlü adayı ve ülkenin şu anki Cumhurbaşkanı Trairan Basescu, Bükreş belediye başkanı olduğu 2004'te bir çocuğa tokat atarken görülüyor.       

 

Görüntüde, bir miting sırasında sahnenin kenarına gelen Basescu, kalabalığın arasından sahneye yaklaşan ve sinirli olduğu gözlenen bir kadınla konuşuyor ve sonra kadına elini uzatıyor. O sırada 10 yaşındaki Bogdan Istratoiu adlı çocuk da sahneye yaklaşıyor ve elini uzatıp başkanın elini tutuyor. Basescu bunun üzerine sağ eliyle hızla çocuğun yüzüne vuruyor.

 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesinde televizyonlarda yayınlanan görüntüler televizyon kanallarında defalarca gösterilirken, Romanya gündeminin ana maddesini oluşturdu.

 

Gündeme gelen görüntülerin Basescu’nun 6 Aralık’taki seçimde oy oranını düşürmesi beklenirken, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, bunun bir karalama kampanyası olduğunu ve video görüntülerinin üzerinde oynandığını belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle