Dünya Prensliğini bil Frederik!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Prensliğini bil Frederik!

Prensliğini bil Frederik!

Fırtına nedeniyle kapalı köprüden uyarılara rağmen geçen Danimarka Veliaht Prensi Ferederik hem uyarı hem 340 euro (900 TL) ceza verildi.

DANİMARKA’nın Veliaht Prensi Frederik, fırtına nedeniyle kapalı olan Storebaelt köprüsünden izinsiz geçerek kuralları çiğnedi. Köprü direktörü Leo Larsen, Veliaht Prens Frederik’in kapalı olan köprüden geçerek sadece kendi hayatını değil, şoför ve korumalarının da hayatını tehlikeye attığını söyledi. Leo Larsen, “Prens Frederik’in makam aracı ile köprüden izinsiz geçmesi kabul edilemez. Köprü hayati tehlike taşıdığı zaman trafiğe kapatılır sırf eğlence olsun diye kapatılmaz. Prensin yaptığı sorumsuzluk. İnceleme başlattık” dedi.

Büyük tepki çekti

Güney Sjylland ve Lolland Emniyet Müdürlüğü de, kuralları çiğnediği için siyasilerin ve halkın büyük tepkisini alan Prens Frederik’e ihtar verdi. Bölge Emniyet Müdürü Steen Nörskow, “Gelecekte ülkemizin kralı olacak Veliaht Prens Frederik’in bir daha izinsiz köprüden geçmesine izin verilmeyecektir” dedi. Diğer Emniyet Müdürü Lene Frank da, sarayla temasa geçip gerekli uyarıların yapıldığını ve Prens Frederik’e 340 Euro ceza gönderileceğini bildirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle