Dünya Haberleri

DÜNYA

  PKK'nın sosyal medya yalanları sürüyor!

  AA
  29.01.2018 - 15:04 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PYD/PKK'ya yakın sosyal medya hesapları, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'deki terör hedeflerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı harekâtını karalama kampanyasında, Suriye'de öldürülen sivilleri Afrin'de gibi paylaştı.

  Twitter'dan "TSK'nın Afrin'de sivilleri ve çocukları hedef aldığı" iddiasıyla paylaşılan fotoğrafın, Suriye İnsan Hakları Ağı'nın (SNHR), Suriye'de Doğu Guta'da bir pazaryerine yapılan saldırıya ilişkin 27 Kasım 2017 tarihli raporuna ait olduğu belirlendi.

  Yine Twitter'da aynı iddiayla paylaşılan cansız çocuk bedenlerine ilişkin bir görselin de 21 Ağustos 2013'te, Esad rejiminin Doğu Guta'da yaptığı saldırı sonrasında çekildiği tespit edildi.

  PKKnın sosyal medya yalanları sürüyor

  "YPG'nin Afrin'de TSK'ya ait askeri araçlara zarar verdiği" iddiasıyla servis edilen fotoğrafın ise 30 Eylül 2012'de çekildiği ortaya çıktı.
  AA'nın, TSK'yı ve Zeytin Dalı harekâtını karalamak için sosyal medyada başlatılan kampanyada kullanılan görsellerin farklı yer ve zamanlarda çekildiğinin ortaya çıkarmasıyla terör örgütüne yakın hesaplar çıkmaza girmişti.
  PKKnın sosyal medya yalanları sürüyor

  Terör örgütü destekçileri, AA İstanbul Photo Awards 2016'da birinci olan fotoğrafı Afrin'de çekilmiş gibi paylaşmış ve Ukrayna'da düşürülen Malezya uçağını da TSK'nın savaş uçağı gibi göstermeye çalışmıştı.

   

  Etiketler: PYD-PKK , Afrin , Sosyal Medya
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı