GeriDünya Palin kuaförünü zengin etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Palin kuaförünü zengin etti

ABD'de Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı John McCain'in seçim kampanyası personeli içinde ekim ayının ilk yarısında en fazla para ödenen kişinin, başkan yardımcısı adayı Sarah Palin'in makyajcısı olduğu açıklandı.

Palin'in kuaförü de, en fazla para ödenenler listesinde dördüncü sırada yer aldı.

ABD basınında, kampanya harcama verilerinden yararlanılarak yapılan haberde, kampanya çerçevesinde Palin ile beraber seyahat eden makyajcı Amy Strozzi'ye ekimin ilk yarısında 22 bin 800 dolar ödendiği bildirildi.

Cumhuriyetçilerin kampanyasında aynı dönemde ikinci en fazla para alan kişi, 12 bin 500 dolarla McCain'in dış politika başdanışmanı Randy Scheunemann oldu. McCain'in kıdemli halkla ilişkiler danışmanı Nicole Wallace'a da 12 bin dolar ödendi. Listenin dördüncü sırasında Palin'in kuaförü Angela Lew yer aldı. Lew'a da ekimin ilk iki haftası için 10 bin dolar ödendi.

Daha önce de, Palin'in kampanyada giydiği elbiselerin bedelinin ve ilgili yan masrafların 150 bin doları bulduğu dile getirilmişti.
Bu arada halen Alaska eyaletinin valisi olan Palin, kızkardeşinin olaylı şekilde ayrıldığı eski eşini eyaletin polis gücünden attırma çabasıyla nüfuzunu kullandığı yönünde kendisini suçlayan resmi bir raporla ilgili olarak ifade verdi.

İddiayı soruşturan bir resmi komite, Palin'in, kızkardeşinin eski kocasını işten atmayı reddeden polis şefini görevden alarak görevini kötüye kullandığı kanısına varmıştı. Ancak Palin'ın eyleminin suç değil, hata oluşturduğu, komite raporunda yer almıştı.

Komiteyle paralel bir soruşturma yürüten Alaska Personel Kurulu'na St. Louis kentinde ifade veren Palin, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, "gerçeği anlatmaktan çok memnunum" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle