GeriDünya Pakistan'da demokrasiye 5 yıllık randevu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pakistan'da demokrasiye 5 yıllık randevu

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, beş yıl sonra Pakistan'da demokrasiye geçme sözü verdi. Müşerref, bu beş yıl boyunca iktidarda kalmayı planlıyor.

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in 5 yıl daha iktidarda kalarak ülkesini ''iyi akort edilmiş bir demokrasiye'' yönlendirdikten sonra görevinden ayrılacağı bildirildi.

Müşerref, Times gazetesine İslamabad'da yaptığı açıklamada, Hindistan ile savaş çıkması tehdidine karşın, Pakistan'daki aşırı dincileri bertaraf etme ve ülkede demokrasiyi yeniden başlatma planlarına mani olacak bir ihtilafın çıkmayacağından emin olduğu belirtti.

Gazete, Müşerref'in, ''Ülkemin geleceği ve demokrasi için iktidarda kalmam önem taşıyor. Sonuçta çözülmesi gereken bazı sorunlarvar ama hiçbir yere gitmiyorum'' şeklindeki sözlerine yer verdi. Müşerref'in partisinin hukuk şubesinin, Müşerref'in iktidarda kalmasını resmileştirecek anayasal metodlar konusunda araştırma yaptığı da gazetede yer aldı.

Haberde, Ekim ayında yapılması planlanan parlamento seçimlerinden sonra Müşerref'in yeni bir beş yıllık dönem için iktidarda kalmasını onaylatmak için referanduma gidebileceği kaydedildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle