GeriDünya Ordudan İlham Aliyev'e destek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ordudan İlham Aliyev'e destek

Azerbaycan'ın 12. bağımsızlık yıldönümü kutlamaları nedeniyle Bakü'nün Azatlık meydanında bir resmi geçiş töreni düzenleyen Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri subayları, bu töreni vesile sayarak, yeni seçilen Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e bağlılıklarını bildirdiler.

Azerbaycan askeri akademisi öğrencilerinin katıldığı geçiş töreni sonrasında tribündeki üst düzey komutanlar Hürriyet muhabirinin sorusunu yanıtlayarak ‘‘Bağımsızlık günü kutlanması yanısıra bizim geçiş töreni cumhurbaşkanı seçilen İlham Aliyev'e verdiğimiz desteğin de açık göstergesidir’’ dedi.

İki gün önce muhalefet ile güvenlik güçleri arasında çatışmaların yaşandığı meydana yapılan tören Bakü halkı tarafından da dikkatle izlendi.

Diğer taraftan şehrin bir başka bölgesinde, Şehitler anıtındaki törenlerde seçimler sonrası basına ilk açıklamalardan birini yapan İlham Aliyev seçim sonrasında meydana gelen olaylardan muhalefet partilerinin sorumlu olduğunu söyledi.

Aliyev, ‘‘İzinsiz gösteri düzenleyen, halkın güvenlik ve huzurunu bozan kişiler yasaların önünde bunun hesabını verecek’’ dedi. Aliyev, muhalefetin sorumsuzca davrandığını söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle