GeriDünya Önce askerlere sonra Gülen’in okuluna gitti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Önce askerlere sonra Gülen’in okuluna gitti

Başbakan Tayyip Erdoğan, Arnavutluk gezisinin ikinci gününde ilk olarak Ulusal Şehitlik’teki Arnavutluk Ana Anıtı’na çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Erdoğan, daha sonra TSK mensuplarının görev yaptığı Danışma ve Koordinasyon Timi Komutanlığı’nı (DAKOT) ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Erdoğan’a brifing verilirken basın mensuplarına, şarap servisinin de yapıldığı bir kokteyl sunuldu.

Erdoğan, bu brifingin ardından programında bulunmamasına Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen Gülistan Vakfı’na ait Turgut Özal Türk Koleji’ni ziyaret etti. Gülistan Vakfı’nın tüm Arnavutluk’ta 10 tane koleji bulunuyor. Turgut Özal Koleji’nin temelini Turgut Özal atmıştı. Okulun toplam 3 bine yakın öğrencisi var ve bunların arasında Arnavutluk hükümetinin bazı üyelerinin çocukları da bulunuyor. Bu okulu daha önce de başbakanlığı döneminde Bülent Ecevit ziyaret etmişti.

Erdoğan, öğleden sonra geçtiği Bosna-Hersek’te de Bakanlar Kurulu Başkanı Adnan Terziç ile bir araya geldi.

Saraybosna’da çiçekli karşılama

ARNAVUTLUK’taki temaslarını tamamlayan Başbakan Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, dün TSİ 14.15’te özel uçakla Bosna-Hersek’e geçti. Erdoğan’ı Saraybosna Havaalanı’nda Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı Mladin İvaniç ile Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Melek Sina Baydur karşıladı. Havaalanında hazır bulunan çocuklar da, Türk bayraklarıyla karşıladıkları Emine Hanım’a çiçek sundular.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle