GeriDünya Ölüme meydan okuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ölüme meydan okuyor

Ölüme meydan okuyor
refid:8378570 ilişkili resim dosyası

Baş dönmesinden mustarip olmasına rağmen çıplak elle gökdelenlere tırmanmayı sürdürüyor.

ÇIPLAK ELLE TIRMANIYOR...

Dünyanın en yüksek binalarına çıplak elle tırmanan "Örümcek Adam" lakaplı Fransız Alain Robert, Brezilya'nın Sao Paulo kentinin en yüksek binalarından birine tırmandıktan sonra Brezilya polisi tarafından sınır dışı edildi.

Brezilya'nın ekonomik başkentinin en yüksek gökdelenlerinden İtalia'ya tırmandığı için ilk olarak 24 Şubat, ikinci kez tırmandığı için de 27 Şubat'ta gözaltına alınan 46 yaşındaki Robert'ten, geçen cuma ülkeyi 8  gün içinde terk etmesi istenmişti.

Gökdelenlere 1994'ten bu yana çıplak elle tırmanmakta uzmanlaşan çılgın Fransız, 151 metre yüksekliğindeki İtalia gökdelenine ilk olarak 24 Şubat'ta tırmanma girişiminde bulunmuş, tam zirveye ulaşacakken gece  bekçileri ayak bileklerinden yakalayarak, onu vazgeçmeye zorlamışlardı. Karakola götürülen "Örümcek Adam" bir süre sonra serbest bırakılmıştı.

1996'da da tırmanma girişiminde bulunduğu binaya tırmanışının engellenmesinden büyük üzüntü duyduğunu ve bunu mutlaka başarmak üzere geri döneceğini söyleyen Alain Robert, 27 Şubat'ta başladığı ikinci  denemesinde Sao Paulo'nun merkezindeki gökdelene bir saatten biraz fazla bir sürede tırmanmayı başardı.

Fransız "Örümcek Adam"ın çıplak elle tırmandığı yüzlerce bina arasında, San Francisco'daki ünlü Golde Gate köprüsü ve 508 metreyle dünyanın en uzun binası Tayvan'daki Taipei 101 bulunuyor.

Alain Robert kendi web sitesinde, 1982'de geçirdiği iki kazanın izlerini taşıdığını ve özellikle kalıcı baş dönmesinden mustarip olduğunu belirtiyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle