GeriDünya Obama ünlü şova konuk oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Obama ünlü şova konuk oldu

Obama ünlü şova konuk oldu
refid:29616415 ilişkili resim dosyası

ABD Başkanı Barack Obama, Amerikalı ünlü sunucu Jon Stewart’ın sunduğu The Daily Show’a konuk oldu. Program renkli esprilere sahne oldu.

Obama, programın başında 6 Ağustos’ta emekliye ayrılacağını açıklayan Stewart’a takıldı. “Senin benden önce ayrılacağına inanamıyorum. ‘Jon Stewart showu terk edemez’ şeklinde bir başkanlık kararnamesi açıklayacağım” dedi. Obama bu kararının mahkemede biraz zorlukla karşılaştığını söyledi.

Stewart’ın, İran ile nükleer anlaşmaya varılması ve Kongre’den ticaret anlaşmaları için yetki verilmesi gibi son günlerde Obama’nın lehine olan gelişmeleri sıralaması üzerine Obama, esprili bir şekilde “Sonunda ne yaptığımı biliyorum” cevabını verdi.

BAŞKAN ADAYI TRUMP’A GÖNDERME

Stewart programda Cumhuriyetçi Parti’den başkan adayı olan emlak zengini Donald Trump’a göndermede bulundu.

Başkan Obama’nın programın sonunda ‘insanların angaje olması haline para ve lobicilere rağmen politik sistemden karşılığını aldıklarını’ ifade etmesi üzerine Stewart, “Gelecekteki Başkan Trump’a miras bıraktığınız tavsiyeniz bu mu? sorusunu sordu.

Obama’nın “Eminim ki Cumhuriyetçiler Sayın Trump’ın baskın olmasının keyfini çıkarıyorlardır” şeklindeki cevabı üzerine Stewart,“Onları daha az çılgın gösteren herhangi bir şey” dedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle