GeriDünya Obama Erdoğan'ın zirve önerisinden memnun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Obama Erdoğan'ın zirve önerisinden memnun

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Mike Hammer, ABD Başkanı Barack Obama'nın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir sonraki Girişimcilik Zirvesi'ne ev sahipliği yapma önerisinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Sözcü Hammer, yaptığı açıklamada, "Başkan Obama, Başbakan Erdoğan'ın, Washington'da düzenlenen çok başarılı toplantının devamı olarak bir sonraki Girişimcilik Zirvesi'ne ev sahipliği yapma önerisinden memnuniyet duyuyor. Başkanın yaklaşık bir yıl önce Kahire'deki konuşmasında belirttiği gibi ABD, dünya genelindeki Müslüman toplumlarla diyaloğunu derinleştirmeyi ve aynı zamanda karşılıklı saygı ve çıkarları temel alan yeni ortaklıklar geliştirmeyi istiyor" ifadesini kullandı.

Hammer, şunları kaydetti: "Çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceğinin güvenceye alınması, sadece savaş ve barış konularıyla değil ekonomik fırsatların yaratılması ve toplumun katılımının teşvik edilmesiyle de ilgili. ABD ve dünyadaki çok sayıda ülkenin tecrübe ettiği gibi girişimcilik, muazzam potansiyelin kilidini açabilir, eğitimi teşvik edebilir, inovasyonu canlandırabilir ve istihdam yaratabilir.

Başbakan Erdoğan'ın bu konudaki liderliğini derinden takdir ediyoruz. Bu, Türkiye ile ABD arasındaki stratejik ortaklığın derinliği ve genişliğinin diğer bir somut örneği."
Yorumları Göster
Yorumları Gizle