GeriDünya Obama domuz gribi aşısı oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  30
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Obama domuz gribi aşısı oldu

Obama domuz gribi aşısı oldu
refid:13271398 ilişkili resim dosyası

Bugüne kadar domuz gribi aşısı olmayarak ABD kamuoyunda tartışma yaratan Barack Obama eşi Michelle Obama ile birlikte domuz gribi aşısı olarak bu tartışmalara son verdi.

ABD Başkanı Barack Obama, önceki gün, “eşi ve kendisinin henüz yeni aşı olduklarını” belirtirken, daha sonra açıklama yapan bir Beyaz Saray yetkilisi, “Başkan Obama'nın pazar günü, eşinin ise birkaç gün önce aşı olduğunu” söyledi. 

Aşının güvenli olduğunu belirterek, herkese aşı olma çağrısında bulunan Obama, riskli gruplardan sonra aşı uygulamasının artık herkes için yapılabildiğini bildirdi.

Kızları Malia (11) ve Sasha'nın (8) ekim ayında, uygulamanın ilk başladığı dönemde aşı olduklarını dile getiren Obama, kızlarının sağlık durumunun şu anda iyi olduğunu kaydetti.

Obama, “yaşamındaki en önemli iki insan olan kızları için doğrusunu yaptığını, insanların da bunu anlaması ve kendi çocukları için (aşı yaptırarak) doğru olanı yapmalarının önemli olduğunu” dile getirdi. 

ERDOĞAN, "BEN DE AİLEM DE AŞI OLMAYACAK" DEMİŞTİ

Siyasi liderlerin domuz gribi aşısı olma konusundaki görüş ve tutumları Türkiye'de de uzun süredir tartışılıyor.

 

Bilindiği üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ne kendisinin ne de ailesinin aşı olacağını söylemişti.

 

Erdoğan, "Kendime göre araştırmalarımı yaptım, risk alanı içerisinde olan bir insan değilim. Bunun için de 'ben domuz gribi aşısı olmayacağım' dedim. Ailemde de domuz gribi aşısı olan yok" demişti.

 

Erdoğan, ayrıca ABD’de kullanılan aşı ile Türkiye’ye gönderilenin farklı olduğunu ifade etmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle