GeriDünya Malawi'de dehşet! Vampir cinayetleri işleniyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Malawi'de dehşet! Vampir cinayetleri işleniyor

Malawi'de dehşet! Vampir cinayetleri işleniyor

Afrika'nın güneydoğusunda yer alan Malawi'de vampir cinayetleri işleniyor. Ülkede bazı kişilerin büyü yapmak amacıyla kan içtiği rivayetleri var. Yerel halk ise 'vampir' diye suçladığı kişileri zaman zaman yakalayıp öldürüyor. Polis yetkilileri, son 6 kurbanın 'kan içici' olmadığını ve halkın kanunları kendi kendine uygulamasını önlemek istediklerini söylüyor.

Eğitim seviyesinin çok düşük olduğu Malawi'de cadı ve vampir hikayelerine inanış sürüyor. Bazı kişilerin insan kanı içerek büyü yaptığı yönündeki dedikodular ülkede kanunu kendi elleriyle uygulamak isteyen grupların oluşmasına neden oldu.

Geçtiğimiz aydan beri 6 kişi 'kan içtikleri' gerekçesiyle bu gruplar tarafından öldürüldü. Cinayetler üç ayrı olayda Mulanje Dağı'nın çevresindeki bölgede işlendi.

Polis Sözcüsü James Kadadzera, kurbanların kan içici olduğuna dair delil olmadığını söylerken, "Kanunları kendi başına uygulamaya kalkanları suçluyoruz" dedi.

2002 yılında da Malawi'deki bazı köylerde vampir saldırısı haberleri çıkmıştı. Bazı köylüler, kollarından kan çekmek için saplanan iğnelerin izlerini gazetecilere göstermişti.

Vampir hikayelerine ilişkin bir başka iddia ise hükümetin, uluslararası yardım örgütlerinden gıda yardımı alması karşılığında yoksul köylülerden kan topladığı yönünde. Ancak hükümet daha önce bu iddiaları reddetmişti.

Malawide dehşet Vampir cinayetleri işleniyor

SON 24 SAATTE NE OLDU?

Son 24 saatte ne oldu? (07.10.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle