GeriDünya O iddiaları yazan gazeteye ön soruşturma
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O iddiaları yazan gazeteye ön soruşturma

O iddiaları yazan gazeteye ön soruşturma

Paris mahkemesinin, merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon hakkında yolsuzluk iddialarını ilk kez ortaya atan Le Canard Enchaine gazetesiyle ilgili ön soruşturma başlattığı bildirildi.

BFM kanalı, adli kaynaklara dayandırarak verdiği haberde, Fillon’un gazete aleyhine ‘iftira attığı’ suçlamasıyla yaptığı şikâyet başvurusunun ardından ön soruşturmanın başlatıldığını duyurdu. Fillon başvurusunda, hakkında çıkan asılsız ve iftira dolu haberlerle seçmenlerin oylarının etki altına alınmaya çalışıldığını iddia etmişti.

Merkez sağdaki Cumhuriyetçilerin adayı Fillon, ilk turu üçüncü sırada bitirerek, bu pazar günü düzenlenecek ikinci tura kalma şansını kaybetmişti. Fillon, eşi ve çocuklarının haksız yere, çalışmadan parlamentodan danışman sıfatıyla maaş aldıkları iddiaları ortaya atılmadan önce cumhurbaşkanlığı seçiminin en şanslı adayı olarak gösteriliyordu.
Le Canard Enchaine gazetesinin ilk kez gündeme getirdiği suçlamaların ardından Paris Savcılığı Fillon ve eşi hakkında ‘yolsuzluk ve nitelikli dolandırıcılık’ suçlarından dava açılmasını kararlaştırmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle