Dünya Londra'da Türk restoranlarına taşlı saldırı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Londra'da Türk restoranlarına taşlı saldırı

Londra'da Türk restoranlarına taşlı saldırı

Londra'nın tanınmış işadamlarından Hüseyin Özer'e ait "Sofra" restoranlar zincirinin iki şubesine saldırı düzenlendi. Camları kırılan ve kapılarına İngilizce "Faşist" yazılan restoranların sahibi Özer, saldırıyı haraç mafyasının yapmış olabileceğini söyledi.

TÜRK RESTORANLARINA SALDIRI - FOTO GALERİ 

Sofra çalışanlarının verdiği bilgiye göre, dün gece yarısı restoranların kapanmasının hemen ardından meydana gelen olayda, restoran zincirinin Bond Street yakınındaki "St. Christopher’s Place" şubelerine taşlı saldırıda bulunan saldırganların, restoranların kapı ve merdivenlerine spreyle İngilizce "Faşist" yazdıkları kaydedildi.

Olay yerinden kaçan saldırganların yakalanması için gerekli çalışmaların başlatıldığını belirten polis yetkilileri, saldırı anının güvenlik kameraları tarafından kaydedildiğini ve saldırganların kısa sürede yakalanabileceğini açıkladı.

İŞADAMI ÖZER: ‘HARAÇ MAFYASI PEŞİMDE’
Saldırılar sırasında Londra dışında olduğunu ve yarın döneceğini belirten işadamı Sofra Restoranlar zinciri sahibi Hüseyin Özer, saldırıyı kendisinden yıllardır para talep eden ‘haraç mafyası’nın yapmış olabileceğini öne sürdü.

Restoranlarından birinde meydana gelen hasarın giderildiğini ve diğer şubenin Christmas olduğu için tamir ettirilemediğini hala camlarının kırık olduğunu söyleyen Özer, "İngiltere'deki esnaflara sesleniyorum: ‘Haraç vermeyin, vergi ödeyin’. Haraç vermeyince böyle oluyor. Ben vergi veriyorum, haraç vermiyorum, vermeyeceğim. Mafya Kuzey Londra'da bütün Türk restorantlarından haraç topluyor bizden de toplamak için yıllardır tehdit alıyorum ama beni yıldıramayacaklar. Bana ‘Kuzey Londra'daki Türkleri yok ettik seni de edeceğiz’ dediler, restoranıma sokmayacaklarını haraç vermeksem beni de yok edeceklerini söylüyorlar" diye ifade etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle