GeriDünya Kopenhag'da şüpheli Türk genci ihbar edildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kopenhag'da şüpheli Türk genci ihbar edildi

Kopenhag'da şüpheli Türk genci ihbar edildi
refid:27097637 ilişkili resim dosyası

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da trende yolculuk yaparken üniversitedeki dersi nedeniyle terörizmle ilgili kitap okuyan ve stresli görünen Türk genç, polise ihbar edilince polis teyakuza geçti.

Edinilen bilgiye göre, Kopenhag Üniversitesi'nde okuyan Konyalı Alişer C'nin, sakallı görüntüsü, elinde terörizmle ilgili kitap bulunması, stresli görünümü ve elindeki çantasından şüphelenen yolcular polise ihbarda bulundu.

İhbar üzerine alarm durumuna geçen Kopenhag polisi, Ortadoğu kökenli görünümü olduğu not edilen kişiyi aramaya başladı. Avedore tren istasyonunda trene binerek Nörreport istasyonunda inen gencin güvenlik kameralarına yansıyan bir kare fotoğrafını dağıtan polis, başkentteki önemli nokta ve bölgelerde güvenliği artırarak devriyelerini sıklaştırdı.

Fotoğrafları görerek şüpheli diye duyurulan gencin Alişer C. olduğunu gören yakınları, kendisini arayarak durumu anlatınca üniversite öğrencisi genç, çevresindeki insanların herhangi bir tepkisine karşı bulunduğu yerdeki bir tuvalete girerek polisi aradı ve aranan kişinin kendisi olduğunu söyledi. Bunun üzerine belirtilen yere giden polis ekipleri, Alişer C. ile görüşerek ifadesini aldı. Türk genci, gözaltına alınmadan serbest bırakıldı.

Durumun yanlış bir anlaşılma olduğunu anlayan polis, konuyla ilgili açıklama yaptıktan sonra güvenlik önlemlerine son verdi.

Üniversite öğrencisi gencin sınava giderken diğer öğrencilerin de yaptığı gibi çalışmasının çıktısını alabilmek için yazıcısını yanında götürdüğü öğrenildi. Trendeyken yazıcısının kablolarıyla çantadan düşmesi, elindeki terörizmle ilgili kitap bulunması, sınava gireceği için stresli görünümü ile yabancı kökenli oluşunun, yolcuları şüphelendirdiği bildirildi.

Fotoğraf temsilidir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle