GeriDünya Komandolar yas tutanlara ateş açtı: 15 ölü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Komandolar yas tutanlara ateş açtı: 15 ölü

AP ajansının duyurduğuna göre, adının açıklanmasını istemeyen hastane yetkilisi, protestolar için cenazeden ayrılanların üzerine komandoların açtığı ateşte çok sayıda kişinin de yaralandığını söyledi.

  

TÜRKİYE, LİBYA'YA 2 UÇAK GÖNDERECEK

LİBYA HALKI İSYAN ETTİ / FOTO GALERİ  


Ölenlerden birinin başından uçaksavar mermisiyle vurulduğunun sanıldığını kaydeden hastane yetkilisi, çoğu ölü ve yaralının hastanedeki doktorların yakını olduğunu anlattı.

Bu silahların 42 yıllık Kaddafi yönetiminin sona ermesini isteyen göstericileri sindirmek için kullanıldığının sanıldığı yorumları yapılırken, vurulanların çoğunun başından ve göğsünden yara aldığı ve insanların yaralılara kan vermek için hastaneye akın ettiği kaydedildi.

Gösterilerin beşinci gününde sabah erken saatlerde Bingazi'deki protesto çadır kamplarına özel güvenlik güçleri tarafından baskın düzenlenerek bölgenin boşaltıldığı, ülke çapında internet bağlantılarının kesildiği haberleri alınmıştı.

Görgü tanıkları, özel birliklerin sabaha karşı kentteki mahkeme binasının dışında kamp kuran, aralarında avukatlar ve yargıçların da bulunduğu yüzlerce göstericiye baskın düzenlediğini anlatmıştı.

Merkezi New York'ta bulunan İnsan Hakları İzleme Örgütü, bugünkü olaylardan önce, son üç günde 84 kişinin öldüğünü açıklamıştı.

Libya'nın doğusundaki en az 5 kentte, yönetim karşıtı gösteriler düzenlendiği yolunda haberler geliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle