GeriDünya Kohl, telefon görüşmelerini kulübelerden yapardı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kohl, telefon görüşmelerini kulübelerden yapardı

Eski Almanya Başbakanı Helmut Kohl’ün şoförü Eckhard Seeber, 43 yıldır tanıdığı patronunu Bild Gazetesi’ne anlattı. Kohl’ün başbakan olduğu ilk günden son güne, çocuklarının doğumundan eşinin cenazesine kadar hemen her önemli anını paylaşan Seeber, tüm bildiklerini açıkladı.

Şoförlüğünün yanı sıra kader birliği yaptıklarını anlatan ve birlikte yaşadıkları ilginç olayları bir bir anlatan Seeber, ‘Beyaz Saray’da kalırken veya Yeltsin ile birlikte saunaya girerken hep yanında ben de vardım. Birlikte büyük bir kaza da atlattık. Birlikte milyonlarca kilometrelik yol kat ettik’ dedi.

Kohl’ün İngiliz ürünü nane şekerlerini ve 4711 kolonyasını arabasından eksik etmediğini, ayrıca yolda Vivaldi, Mozart ve Beethoven dinlediğini ve önemli telefon konuşmalarını, dinlenir korkusuyla araç telefonundan yapmadığını belirten sadık şoför, ‘Telefonlarının dinlenebileceği konusunda birçok kişi kendisini uyardı. Bu nedenle yollarda durur ve bulduğumuz telefon kulübelerine girip önemli görüşmelerini gerçekleştirirdi. Kısa sürede ülkedeki tüm telefon kulübelerinin yerlerini öğrendim’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle