Dünya Haberleri

DÜNYA

  SHINee üyesi Kim Jong öldü

  Hürriyet Haber
  18.12.2017 - 15:07 | Son Güncelleme:

  Güney Kore'nin önde gelen gruplarından SHINee üyesi Kim Jong-hyun'un bilinci kapalı bir şekilde hastaneye götürülmesinin ardından hayatını kaybettiği açıklandı. Yonhap haber ajansı, 27 yaşındaki Kim Jong'un ölümün nedeninin intihar olabileceğini aktardı.

  Güney Kore'nin tüm dünyayı ele geçiren eğlence sektörü, kötü yüzlerinden birini gösterdi. K-Pop (Güney Kore pop müziği) dünyasının en bilinen gruplarından SHINee'nin 27 yaşındaki üyesi Kim Jong-hyun, 18 Aralık tarihinde başkent Seul'de medya sektörünün kalbi olarak da bilinen Gangnam'daki evinde yerel saatle 18.10 sıralarında bilincini kaybetmiş bir halde bulundu. Hastaneye kaldırılan Kim'in hayatını kaybettiği açıklandı.

  Yonhap haber ajansı, Kim'in intihar etmiş olabileceğini yazdı.

  Kim Jong-hyun kimdir?

  SHINee adlı grubun ana vokalisti, MBC Blue Night Radio sunucusu, dansçı, şarkı sözü yazarı, besteci ve model kimlikleriyle tanınan Kim Jonghyun, 8 Nisan 1990’da doğdu. Doğduğu kent olan Seul'de büyüdü. 2005'te S.M. Casting System'de keşfedildi. SHINee ile çıkış yapmadan önce Zhang Liyin ile onun ilk Çince albümü "I Will" için "Wrongly Given Love" (交错的爱) şarkısında düet yaptı. 12 Ocak 2015 tarihinde ilk solo albümü Base yayınlandı.[2] Aynı yıl içinde ikinci solo albümü 'Story Op.1' da yayınlandı ve ilk solo konseri olan 'The Story By Jonghyun'u gerçekleştirdi. Şarkıcı aynı zamanda kendi yazdığı, bestelediği şarkıların hikayelerini konu alan 'Skeleton Flower' adında bir kitap yayımladı. Tüm bunları yaparken grubu SHINee'yle birlikte promosyonlarına devam etti.

  Etiketler: Müzik
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı