GeriDünya Kadın kılığındaki Japon polisler hırsız peşinde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadın kılığındaki Japon polisler hırsız peşinde

Kadın kılığındaki Japon polisler hırsız peşinde
refid:13040621 ilişkili resim dosyası

Japonya'nın orta kesiminde bulunan Nagoya kentinde, Japon savunma sanatı judo uzmanı polislerin hırsızları tuzağa düşürmek amacıyla geceleri şehrin sokaklarında kadın kılığında dolaştıkları bildirildi.

Bir üst düzey polis yetkilisi, Asahi gazetesine yaptığı açıklamada, Ekim ayından bu yana judo ve karatede kara kuşak sahibi kadın kılığındaki polislerin, geceleri kentin sokaklarında dolaştıklarını söyledi.

Polis yetkilisi, bu görevi yapan polislerin ince belli ve zayıf olmasının şart olduğunu, çünkü geniş omuzlu, sağlam yapılı polislerin hırsızlar tarafından hemen fark edilebileceğini belirtti.

Akşamları kadın kılığında hırsız avına çıkan polislerden biri de, görevinden gurur duyduğunu, savunmasız kadınlara saldırmanın kalleşçe bir hareket olduğunu söyledi.

Bu yeni birimde görev alan başka bir polis ise zaman zaman zor anlar yaşadıklarını anlattı. Polis, bir akşam sokakta yürürken bir aracın yanında durduğunu, sürücünün kendisine kentte birlikte tur atmayı teklif etmesi üzerine panik yaşadığını ifade etti.

Asahi gazetesine göre, kadın kılığındaki polislerin birimi henüz hiçbir hırsızı yakalayamadı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle