GeriDünya İşte Brezilya'daki Nazi ırkı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  51
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Brezilya'daki Nazi ırkı

İşte Brezilya'daki Nazi ırkı
refid:13089470 ilişkili resim dosyası

"Ölüm Meleği" olarak ün yapan Nazi doktoru Josef Mengele'nin saf Alman ırkını yaratmak için yaptığı ölümcül deneylerin başarıya ulaştığı iddia edildi. Mengele Brezilya'da ücra bir kasabada ölümcül deneylerine devam etmiş ve mavi gözlü, sarı saçlı bir ırk yaratmayı başarmış.

ÖLÜMCÜL DENEYLERİNE BU KASABADA DEVAM ETTİ

MENGELE'DEN GERİYE BUNLAR KALDI

Nazi lideri Adolf Hitler'in en değer verdiği insanlardan biriydi çünkü Nazi Almanyası için mavi gözlü, sarı saçlı saf bir ırk yaratacaktı. "Ölüm Meleği" olarak ün yapan Nazi doktoru Josef Mengele'nin Nazi toplama kampı Auschwitz'deki ölümcül deneylerine Brezilya'da devam ettiği ortaya çıktı. 

National Geographic Amerika'da yayınlanacak belgesele göre, 2 milyon insanın ölümünden sorumlu tutulan Nazi savaş suçlusu Mengele, Güney Amerika'ya kaçtıktan sonra "ölüm deneylerine" Brezilya'nın bir ücra kasabasında devam etti.  

Ünlü bir tarihçi Mengele'nin mavi gözlü ve sarı saçlı saf ırk yaratmak için Brezilya'nın Candido Godol kasabasından deneylerine devam ettiğini, hayata veda etmeden önce de saf ırkı yaratmayı başardığını iddia etti.

Candido Godol kentinde şu anda 80 aile yaşıyor ve bunlardan 38'i ikiz. İkizler tam Mengele'nin hayal ettiği gibi mavi gözlü ve sarı saçlı. Candido Godol kasabasını başka bir özelliği daha var: Burada ikiz bebeklerin doğum oranı dünya ortalamasının tam bin katı.

JOSEF MENGELE KİMDİR

"Ölüm meleği" olarak bilinen Josef Mengele Nazi toplama kampı Auschwitz-Birkenau`da yaptığı acı verici ölümcül deneylerle tanınıyor.

Toplama kampındaki mahkumların hangisinin öldürüleceği, zorla çalıştırılacağı ve üstünde deney yapılacağını belirleyen SS doktorların başında geliyordu.

KİMLİĞİNİ DNA TESTİ ORTAYA ÇIKARDI

Mengele 1944 yılının başında savaş suçlusu ilan edildi. Savaşın bitmesinden sonra ilk olarak başka bir isimle Avusturya`da saklandı, daha sonra ölene kadar kalacağı Güney Amerika`ya kaçtı.

Burada, 1959`a kadar Arjantin`de kaldı, daha sonra Brezilya`nın Bertioga kasabasında denizde yüzerken kramp girmesi sonucu hayatını kaybetti. Kimliği Campinas Devlet Üniversitesi uzmanları tarafından DNA testi yapılarak anlaşıldı.

YAHUDİLERİN GÖZÜNE MAVİ SU ENJEKTE ETTİ

Saf Alman ırkını yaratmak için uygulanacak testlerin kobaylığını, toplama kamplarındaki esirler üzerinde yaptı. Cermen soyundan gelen ari ırktan doğan çocukların gözlerinin başka bir renk olması durumunda, bunları mavi yapabilmek için deneyler yapıyor ve bunların sonucunda elde ettiği sıvıları esirlerin göz bebeklerine şırınga ile enjekte ediyordu.

Bu yaptığı test tam bir fiyasko ile sonuçlanırken, birçok insanın kör olmasına ve ölmesine yol açmıştı. Aynı zamanda birçok esirin vücutları üzerinde anestezi uygulamadan kanlı deneyler yapmıştı.

Josef Mengele, 2 milyon kişinin ölümünden sorumlu tutuluyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle