GeriDünya IŞİD sınır kapısına ağır silahlarla saldırıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

IŞİD sınır kapısına ağır silahlarla saldırıyor

IŞİD sınır kapısına ağır silahlarla saldırıyor
refid:27687813 ilişkili resim dosyası

Suriye'nin Kobani kentini ele geçirmek isteyen IŞİD militanları ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar 78’inci gününe girdi.

ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının bombardımanı ile ilerleyişi durdurulan IŞİD militanları, havan ve roketlerle Mürşitpınar Sınır Kapısının Suriye tarafındaki bölgeye saldırıyor.

Önceki gün bomba yüklü araçla Mürşitpınar Sınır Kapısına saldırı düzenleyen IŞİD militanları, bu kez Kobani'nin doğu bölgesindeki Mirdavut köyünden sabah saatlerinden itibaren sınır kapısının bulunduğu bölgeye peş peşe havan mermileri ile saldırdı.

IŞİD sınır kapısına ağır silahlarla saldırıyor

Meydana gelen patlamalar sınır hattında tedirginliğe yol açarken, Kobani'nin iç kesimlerindeki Azadi Meydanı’nda da ağır silahlarla çatışmaların sürdüğü görüldü. Peş peşe meydana gelen patlamaların ardından yoğun dumanların yükseldiği Kobani'de çatışma ve patlamaların yoğunlaşması üzerine, güvenlik güçleri sınır hattında önlemlerini arttırdı.

Sokak savaşlarının sürdüğü ve sık sık patlama seslerinin yankılandığı Kobani semalarında ise ABD öncülüğündeki koalisyon ülkelerinin savaş uçaklarının keşif uçuşu yaptığı ve zaman zaman belirlenen IŞİD mevzilerini vurduğu görüldü.

SINIR KAPISI YPG'NİN ELİNDE
Geçen cumartesi günü IŞİD militanlarının bomba yüklü araçlarla Mürşitpınar Sınır Kapısı'nın Suriye tarafına yönelik saldırının yankıları da devam ediyor.

Türkiye tarafındaki Toprak Mahsülleri Ofisi'ne ait siloların da hasar gördüğü patlamalarda, IŞİD militanlarının saldırıda hedeflerinin hem sınır kapısını ele geçirmek, hem de aynı noktadaki YPG karargahına zayiat verdirmek olduğu bildirildi.

Sadece yaralı ve insani yardımların geçişi için açılan Mürşitpınar Sınır Kapısı'nın da hasar gördüğü saldırıların ardından sınırın Türkiye tarafında güvenlik güçlerinin, sınırın Suriye tarafında ise YPG güçlerinin önlemlerini artırdığı görüldü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle