GeriDünya İngiltere’nin en büyük yasadışı cephanesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiltere’nin en büyük yasadışı cephanesi

İngiltere’nin en büyük yasadışı cephanesi

İngiltere’nin Suffolk bölgesinde, James Arnold isimli mahalle heyeti başkanının ailesi ile birlikte yaşadığı evde aralarında anti-tank füzelerinin de bulunduğu toplam 463 yasadışı silah ele geçirildi.

Yetkililer, Arnold’un evinde bulunan silahların ülkede ele geçirilmiş en büyük yasadışı silah cephanesini oluşturduğunu açıkladı.

'PUL BİRİKTİRİR GİBİ SİLAH BİRİKTİRİYORDU'

Arnold’un evinde bulunan cephane ile ilgili soruşturmayı yürüten baş komiser David Skevington konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında “Şu anda Arnold’un sadece bir koleksiyoner ya da kronik bir istifçi olduğuna inanıyoruz. O pul biriktirir gibi silah biriktiriyordu” dedi.

İngiltere’nin en büyük yasadışı cephanesi


Arnold’un evinde bulunan silahların, 49 yaşındaki adam hakkında yapılan bir aile içi şiddet suçlamasını araştırmak üzere evine gelen ve onun yasal bir lisans yardımıyla satın aldığı 19 silaha el koyan polis memurları tarafından keşfedildi.

İngiltere’nin en büyük yasadışı cephanesi


KANSERE YENİK DÜŞTÜ

Yetkililer, Arnold silah koleksiyonu ortaya çıktıktan sadece 3 ay sonra kansere yenik düşerek hayatını kaybettiği için onun “bu kadar çok silahı neden biriktirdiği” ile ilgili soruları cevaplamadığını söyledi.

Baş komiser Skevington “O bize sadece silahları yıllar önce bulduğunu ve güvende olduklarına emin olmak için onları depoladığını söyledi. Yaptığımız soruşturmalarda onun suç işleme ya da terörizme destek vermek gibi bir niyetinin olmadığını gördük” dedi.

Arnold’un sahip olduğu yasadışı silahların küçük bir kısmını temin ettiği tespit edilen Anthony Buckland isimli silah kaçakçısı tutuklanıp çıkartıldığı mahkemede 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cephanenin geri kalanının nasıl Arnold’un eline geçtiği ise halen bilinmiyor.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle